דף הבית / קבלה ומדע / טבע / סוף האנושות ?

סוף האנושות ?

laitman_2009-03_8080_70.jpg

מן העיתונות: יפן העניקה את הפרס הגבוה למדע לחוקר אמריקאי, שניבא לפני כמה עשרות שנים, כי צמיחה כלכלית ודמוגרפית מהירה על פני כדור הארץ תביא לקריסת הציוויליזציה.

בשנת 1972, עובדי המכון הטכנולוגי של מסצ'וסטס (MIT), בהנהגתו של פרופסור דניס מדוז, בנו מודל ממוחשב של התפתחות האנושות בשם World3, שהראה שבשנת 2100 מחכה לנו משהו מאד לא נעים. המחקר מתואר בספר "גבולות הצמיחה" (The Limits of Growth), שהפך לרב-מכר. ביקורת רבה הופנתה בזמנו כלפי מדוז שהואשם בזריעת פאניקה ובהתנגדות לטכנולוגיות חדשות ולקידמה.

הפרס הוענק על "תנועה לכיוון חברה הגיונית מבחינה אקולוגית, שמסוגלת להתקיים בהרמוניה עם הטבע". פרופסור מדוז הכריז, שקיום האנושות דורש ניצול מלא של אוצרות הטבע. אם האנושות לא תפסיק את הצמיחה האקספוננציאלית הכלכלית והדמוגרפית ולא תבנה מערכת הגיונית מבחינה אקולוגית, היא "תחרוג מגבולות כדור הארץ" ותמות.

לפי דברי הפרופסור, היום הוא רואה עוד פחות סיבות לקוות לטוב: "בני האדם לא הסיקו שום מסקנות מהמשבר, הם עדיין מאמינים לשווקים ולקידמה טכנולוגית. כדי לפתור את הבעיה, האנושות מנסה לחזור לצמיחה האקספוננציאלית, אבל מהתכנית הזאת לא יצא שום דבר. זה כבר לא יעבוד!"

התייחסותי: עברו כמעט 40 שנה. הכול משתנה.. לרעה, הכול התגשם. אבל, יש פתרון : להגיע לאיזון עם הטבע, לצרוך רק את מה שנדרש לקיום ההכרחי, ואז הכול יספיק לכולם, לא משנה כמה בני אדם יהיו על כדור הארץ!

ידיעות קודמות בנושא:
מה מביא אותנו לאיזון עם הטבע?
ידיעות נוספות במדור: המשבר הכלכלי העולמי

לינק מקוצר למאמר: https://laitman.co.il/jckMN

השאירו תגובה.

כתובת דוא"ל לא תוצגחובה למלא שדות מסומנים *

*

Pin It on Pinterest