דף הבית / קבלה לעם / התפתחות רוחנית / סוד העברת החכמה

סוד העברת החכמה

laitman06_zohar_tv_8214_70.jpg

הכול התרחש בהתפשטות של ד' הבחינות דאור ישר. כבר ב – הוי"ה הראשונה נאמר "אני הוי"ה לא שניתי".מהמודל היחיד הזה, שבו נמצאים כל הכוחות, כל הרצונות, כל האורות – מתפתח סולם המדרגות, העולמות, ההעלמות, הפרצופים, הספירות, ודרגות הדומם, הצומח, החי והמדבר.

כל ההתגלות של הוי"ה הזאת מתרחשת בתוך הרגשות הנברא בלבד, בהשגתו את עצמו.

בכל מדרגת התפתחות (התגלות) של ההוי"ה – בהרגשת גדולה יותר ויותר של עצמך, בכל רמה – קיימים אותם הפריטים שנמצאים בהוי"ה הראשונה, במלכות דאין סוף.

ההבדל בין הדרגות הוא רק ב"עביות" החומר, אשר במידת ירידתו נעשה פחות ופחות רוחני, אבל באותה מידה נתפס על ידי עצמו ומכיר את עצמו יותר ויותר.

הדרגות מתרחקות מהאור, משום שהרצון ליהנות מתגלה יותר ויותר, עד אשר הוא משיג את הנקודה הנמוכה ביותר – העולם שלנו.

אבל משום שכל העולמות, כל המדרגות, ממלכות דאין סוף ועד לעולם שלנו, כוללים בתוכם את אותם הפריטים, שמקושרים ביניהם ונמצאים זה תחת זה, ללא יוצא מהכלל, יש לנו האפשרות לעלות מהמצבים הנמוכים למצבים עליונים יותר.

ולמרות שהתחתון אינו מסוגל להבין את העליון, עד אשר ישיג את דרגתו (אל תדון את חברך עד שתגיע למקומו – כל אחד דן את האחר במידת האגואיזם שלו), ההשתוקקות להידמות לעליון, בכך שאנו מתארים אותו בתוך תכונותינו, כמו ילדים השואפים להפוך למבוגרים – אנו מזמינים על עצמנו את האור המקיף, אור התיקון, והוא מגלה לנו את המדרגה העליונה יותר.

ולכן, בבכל פעם שבה אני מתאר את עצמי כמשפיע יותר ממה שאני באמת, אני מזמין על עצמי אור ממדרגה עליונה יותר והיא מושכת אותי אליה, מעלה אותי לדרגתה.

בזכות העבודה שכל המדרגות קיימות במקביל ובו זמנית, והן נבדלות זו מזו בטבע החומר שלהן בלבד, כלומר בכוונת ההשפעה שלהן, יש לנו תמיד אפשרות לעלות למדרגות עליונות יותר. בכך מסתכמת כל שיטת גילוי הבוראחכמת הקבלה.

מתוך שיעור על מאמר "תורת הקבלה ומהותה", 15.11.2009

רשומות קודמות בנושא:
העליה במדרגות העולמות
אל הבורא – במדרגות הרצונות
לעלות מהענף לשורש

לינק מקוצר למאמר: https://laitman.co.il/CohZX

השאירו תגובה.

כתובת דוא"ל לא תוצגחובה למלא שדות מסומנים *

*

Pin It on Pinterest