סוד האושר

דעה: (ר. קמינס, פרופסור באוניברסיטת דיקינס): בן-זוג אוהב, הכנסה של עד 100 אלף דולר בשנה ופעילות חברתית – אלו הם המרכיבים של "משולש הזהב של האושר".

  • בן-זוג אוהב: אתם צריכים רק אדם אחד שאיתו תחלקו את חייכם וזה מאוד חשוב. אנשים שאין להם אף אחד לשתף בבעיותיהם, הם מאוד רגישים לקשיים שמופיעים אצלם. חיי זוגיות מוצלחים הם יותר חשובים מכסף, מפני שזה נותן הרגשה של ביטחון ורווחה.
  • הכנסה שנתית: כאן חשוב הסכום שלו האדם באמת זקוק.
  • פעילות חברתית: העיקר היא, האפשרות לשילוב בין התעסוקה לקשרים החברתיים, מועדונים וחוגים לפי תחומי עניין, אינטראקטיביות, התנדבות.

עבור הרגשת האושר, לא חשוב היכן אתם גרים, במה אתם עובדים, והאם יש לכם ילדים. עם הגיל הרגשת האושר גדלה. המדד העיקרי למצב הרוח והרגשת העצמי שלכם הוא החיוך. אם אתם מחייכים לעיתים קרובות, זה אומר שאתם ב"משולש הזהב".

התייחסותי: מטרת הבריאה היא להיטיב לנבראים. בתהליך ההתפתחות, האנושות מכירה בכך שהאושר טמון בקשר נכון עם הסביבה. בשלב כזה של ההתפתחות אנו נמצאים היום, במעבר מהפרטי לכללי. ולאחר מכן נעריך את "אנחנו" במקום ה"אני", נרגיש את הערך דווקא ב"התמוססות" בתוך הכלל, נתנתק מ"אנחנו" לקראת אותו המילוי שבו ה"אנחנו" הזה יתמלא, כלומר נרגיש את הבורא, את השורש של "אנחנו" ושל "אני".

ידיעות קודמות בנושא:
מה זה אושר?
מהו האושר?
לא החפצים גורמים לאושר, אלא ההתרשמויות

לינק מקוצר למאמר: https://laitman.co.il/nQF9a

השאירו תגובה.

כתובת דוא"ל לא תוצגחובה למלא שדות מסומנים *

*

Pin It on Pinterest