דף הבית / קבלה ומדע / מציאות מדומה / סודות תפיסת העולם

סודות תפיסת העולם

photo_rav_gh70_162.jpg

(למתקדמים)

מן העיתונות: מדענים מאוניברסיטת ויסקונסין, פיתחו מערכת התמרה חושית, לראיה באמצעות מישוש. איך המכשיר עובד: מצלמת וידאו משדרת לתוך מחשב, המעביר את הדמות אותה הוא מקבל לתמונה בשחור-לבן. את התמונה מעבירים למטריצה שטוחה, אותה שמים על הלשון של אדם עיוור, על ידי אותות חשמליים, מעבירים אל המטריצה את הדמות המשודרת. הלשון מעבירה אות למוח, והמוח מאפשר לאדם לראות חפצים הסובבים אותו ולהתמצא במרחב. וכך אדם עיוור לחלוטין רואה מה שמסביבו, הוא יכול ללכת, לקרוא, לשחק "איקס-עיגול" ולזהות פרצופים באופן עצמאי. בצורה כזאת הוכחה באופן ניסיוני טענתו של פול באך-או-ריטה, שאנחנו רואים בעזרת המוח ולא בעזרת העיניים.

התייחסותי: אם תקראו את מה שטוענת חכמת הקבלה בנושא תפיסת המציאות, מאז שהאדם הראשון גילה את העולם העליון, כבר לפני כמעט 6000 שנה, תגלו שהעובדה, שהוכחה במחקר, ידועה מזמן למקובלים, שמשתמשים ב"ראיה חיצונית"- הרגשת וחקירת העולם העליון, שמורגש ב"מוח שלנו" בדיוק כמו העולם הזה.

התגלית הבאה של המדענים בנושא תפיסת המציאות תהיה: המוח שלנו הוא גלאי, והתפיסה (ההרגשה) נמצאת לא בתוכו, אלא מחוץ לו, בתוך "רצון" שכלל לא קשור לגוף שלנו, רצון שנמצא מחוץ לחומר הגשמי. אנחנו מרגישים בתוך הנשמה…
ראה מאמרים על תפיסת המציאות, ומבוא לספר הזוהר.

שיעורים על פי מבוא לספר הזוהר

פוסטים קודמים בנושא: מציאות מדומה

לינק מקוצר למאמר: https://laitman.co.il/xtUaa

השאירו תגובה.

כתובת דוא"ל לא תוצגחובה למלא שדות מסומנים *

*

Pin It on Pinterest