נשמות וגופים

שאלה: אם אותן הנשמות מתגלגלות מדור לדור בגופים חדשים, אז למה אני לא זוכר את אברהם שבי, את משה שבי, את יצחק, את יעקב?

תשובתי: אנחנו לא מרגישים בתוכנו את אברהם, יצחק ויעקב, כי אין בנו את אותם הרצונות שהיו קודם. אחרי השבירה כל הרצונות הרוחניים האלה נעלמים ונשאר הרצון הפרימיטיבי הקטן שמתחיל להתפתח. בכל דור מתגלמות ומתלבשות אותן הנשמות, אבל כל פעם מתגלות רשימות חדשות ולכן אוכלוסיית כדור הארץ הולכת וגדלה. זה נעשה כך כדי להקל עלינו את תהליך התיקון, גוף אחד אינו יכול להכיל כמות גדולה של רשימות הדורשות תיקון, ולכן מתחלק לכמה.

בעל הסולם נותן בתור דוגמה משל על מלך, שרצה להעביר את האוצר שלו למקום חדש. הוא לא יכול היה לבטוח באף אחד מהנתינים שלו, כי כולם היו גנבים ואגואיסטים. לכן הוא נתן לכל אחד מטבע אחד בודד, שהרי אין טעם לגנוב אותו, והנתינים יעבירו את המטבעות הללו למקום החדש ויחזירו חזרה לאוצר. בצורה כזאת אנחנו מתקנים את עצמנו: לכל אחד ניתן חלק קטן מהנשמה שדורש תיקון קטן, וזה מה שאנחנו צריכים לעשות.

שאלה: האם אפשר להסיק מפה מסקנה שהאוכלוסייה רק תגדל עם הזמן?

תשובתי: זה תלוי בעבודה שלנו לגילוי חכמת הקבלה. אם לא נתקן בעצמנו את עצמנו, אז יהיה צורך לתקן אותנו על ידי מלחמה, ואז האוכלוסייה תקטן ותצטמצם בהרבה. תיקונים שנעשים על ידי מלחמה הם מאוד קשים, ומלווים בייסורים נוראיים בעולם הזה. אבל אם אנחנו מתקדמים נכון, אז מהר מאוד אנחנו אוספים ומאחדים את כל האנושות למצב של "כאיש אחד בלב אחד", ובכך מסיימים את תהליך התיקון, כך שמתחילים לחיות בעולם חדש.

מתוך שיעור על מאמר "השלום", 21.6.2015

לינק מקוצר למאמר: https://laitman.co.il/ADpkH

השאירו תגובה.

כתובת דוא"ל לא תוצגחובה למלא שדות מסומנים *

*

Pin It on Pinterest