דף הבית / קבלה לעם / התפתחות רוחנית / נשארו 3 ימים לכנס "הזוהר העולמי", ניו-יורק

נשארו 3 ימים לכנס "הזוהר העולמי", ניו-יורק

laitman_2009-10_usa_0315_70.jpg

שאלה: בעוד מספר ימים יתחיל כנס "הזוהר העולמי" בניו-יורק. בעקבות כך רבים כותבים על מכשולים שנערמים בפניהם, המפריעים להם להגיע לכנס, על הפחדים שלהם ועל אי החשק הפתאומי לנסוע. מה לעשות בקשר לזה?

תשובתי: אני חושב שאם לאדם ישנה אפשרות להגיע למפגש שלנו, אין שום סיבה בעולם שיכולה להפריע לו. אפילו אם הוא יצטרך להוציא לשם כך כסף ולהקריב את החופש שלו. אך אינני יכול לתאר לעצמי מה יכול להיות חשוב יותר, מאשר להעביר כמה ימים יחד – זוהי השקעה רוחנית טהורה נטו.

איננו מסוגלים להבין, עד כמה איחוד וחיבור כזה בין בני האדם מסייע להתקדמותם. אני מבין שעכשיו מתרחשת הכבדת הלב ומוסיפים לנו אגואיזם, אך זה דבר טוב! זה בדיוק המצב שבו אנחנו חייבים לפעול. לכן האדם חייב לעשות לעצמו דין וחשבון, מאיזו סיבה הוא אינו יכול להגיע. כאן בדיוק נמצאת נקודת הבחירה החופשית שלו, להתקדם ברוחניות או לא.

שואלים אותי: אם אני לומד את חכמת קבלה רק שלושה שבועות ואין לידי קבוצה, האם אין זה מוקדם בשבילי לנסוע לכנס? – אפילו  שאדם שומע בפעם הראשונה על חכמת הקבלה, ונודע לו שמתקיים כנס מסוג זה, בכל מקרה כדאי לו לנסוע. מי יודע מה יקרה איתנו מחר? לפחות הוא יספיק להרוויח משהו בחייו, כל עוד ניתנת לו הזדמנות כזו.

מתוך שיעור על מאמרו של בעל הסולם "מתן תורה", 03.05.2010

רשומות קודמות בנושא:
תחבר את עצמך לרשת הרוחנית
אל תפספסו את ההזדמנות!
כרטיס לעולם הרוחני

לינק מקוצר למאמר: https://laitman.co.il/85q5H

One comment

  1. משתמש אנונימי (לא מזוהה)

    "ויהיה ה' בעוזרכם להושיע בגשמיות וברוחניות"

    נסיעה טובה.

השאירו תגובה.

כתובת דוא"ל לא תוצגחובה למלא שדות מסומנים *

*

Pin It on Pinterest