נקיוּת הכוונה

שאלה: האם קיימים התגלויות או מדדים חיצוניים לנקיוּת הכוונה שלי?

תשובתי: הכוונות האמיתיות שלך אינן ידועות אפילו לך, ובוודאי שאינן מובנות לאחרים. לכן חכמת הקבלה נקראת חכמת הנסתר, החלק הפנימי של העולם, כי היא מדברת על מה שלא מתגלה בעולם שלנו.

באיזה אופן אפשר לקבוע את הכוונות שלנו? פשוט תשתדל לעשות הכול בקבוצה מתוך הנשמה, עם דחפים טובים. לאט לאט אתה תתחיל להרגיש עד כמה אתה משקר בזה לאחרים ולעצמך, ותשמח בזה, כמו לגילוי של האמת.

מה גם, שזה מצביע לא רק על כך שמקודם היו לך כוונות רעות בפעולות ועכשיו מתגלה מהותן האמיתית, אלא שגם בעתיד הן תישארנה כאלה. אז מה לעשות? – לבקש על כוונות טובות.

לכן, בזה שאתה מתחיל לעשות פעולות פיזיות טובות למען הקבוצה, תשתדל לעבוד בתוכך עם כוונה נכונה. כתוצאה מזה אתה תגיע למסקנה, שכל זה נעשה רק למען עצמך.

וזוהי תוצאה נכונה, זה סימן שמגלים לך את האמת. ואף על פי שאתה מרגיש בזה אי נעימות, אבל אתה צריך להודות על זה לבורא ולבקש שלהבא ייתן לך אפשרות לנהוג בצורה נכונה. ואז נותנים לך כוונה נכונה.

ובפעם הבאה, כאשר אתה תעשה משהו למען הקבוצה, שוב יראו לך שהיית בכוונה לא נכונה. ושוב באופן זהה אתה הולך קדימה. בקידום כזה מחזורי מדויק אתה כל הזמן מגלה בתוכך אי נכונות של הכוונות שלך, אבל אתה מגלה אותן כל פעם בדרגה חדשה.

ודאי, זהו מצב לא נעים. אבל על ידי תמיכה כוללת, בהשראה כוללת, בהבנה שדווקא באופן כזה אנחנו מתקדמים, אתה תראה שזהו מאבק פנימי נפלא. בסופו של דבר, מתוך כל ההרגשות המנוגדות הללו, האדם מתחיל להבין את עצמו, את העולם, את הבורא.

מתוך שיעור מס' 2 בכנס הווירטואלי במוסקבה, 13.12.2013

ידיעות קודמות בנושא:
כוונה נכונה
אם הכוונה נכונה, אז אין צורך בבדיקת הרצון
צלחת למזל טוב שנשברה בכוונה

לינק מקוצר למאמר: https://laitman.co.il/UtGyd

השאירו תגובה.

כתובת דוא"ל לא תוצגחובה למלא שדות מסומנים *

*

Pin It on Pinterest