דף הבית / קבלה לעם / התפתחות רוחנית / נקודת המפנה בהתפתחות שלנו

נקודת המפנה בהתפתחות שלנו

photo_rav_gh70_092.jpg

האבולוציה אף פעם לא נפסקה. נכון להיום אנו נמצאים בנקודת מעבר מ"העולם האגואיסטי" ל"עולם האלטרואיסטי".

הקבלה מסבירה שכל רמות החיים על פני כדור הארץ עוברות אותם תהליכי התפתחות. למשל חקר האבולוציה של חיידקים מראה, שבשלב מסוים הנסיבות אילצו חיידקים שהתחרו זה בזה, או אפילו היו 'עוינים' זה לזה, לפעול בשיתוף פעולה, ב"שלום", במטרה ליצור יצורים רב-תאיים חדשים, שמהם נוצרו אחר כך יצורים מורכבים יותר, במיוחד בני האדם.

תהליך דומה מתרחש גם בשאר הרמות של הטבע, מדרגת ה"דומם" ועד לדרגת ה"מדבר". זאת אומרת, שבסופו של דבר נהיה חייבים לעבור מקיום בקבוצות, בדתות, בעמים ובציוויליזציות עוינות ותחרותיות לקיום במשפחה אחת גלובלית. הרי פועלים בנו אותם נתונים פנימיים (רשימות), שהם הגנים הרוחניים של ההתפתחות שלנו, שבחיצוניות מתגלים לנו כנתונים הביולוגיים שלנו.

העובי(עביות הרשימות) של האגואיזם גדל כל הזמן ומקדם את תהליך האבולוציה. האגואיזם גדל בדרגות שורש, א' (דומם), ב' (צומח), ג' (חי), וכאשר משיג את דרגתו האחרונה, דרגה ד' (אדם), מתגלה באגואיזם תכונה מיוחדת: הקשר שלו למוליד אותו מלמעלה, הדרגה העליונה, הבורא, הטבע.

אך משום שגם הדרגה הרביעית מתפתחת בהדרגה, בדרגות שורש, א, ב, ג, ו- ד הפנימיות שלה, אז רק בדרגה הרביעית של התפתחות האגואיזם באדם מתגלה הגלובליות שלו. זאת משום שבדרגה זו של ההתפתחות שלו, הוא צריך להתחיל להתקשר עם המקור שלו, עם הבורא. להפוך לאחד, כמו הבורא.

מבחוץ האדם נראה לנו לא יותר מאשר מערכת ביולוגית. כאשר מערכת זו מגיעה לדרגה מסוימת בהתפתחות שלה (הדרגה הרביעית של האגואיזם), מתרחש "כשל מערכתי", שהוא בעצם מעַבר של הארגון והתפקוד של המערכת לשלב הבא, לשלב הגלובלי.

זה מה שאנחנו רואים היום בחברה שלנו. מתחיל להתגלות בנו השלב הבא בהתפתחות שלנו, השלב "הרוחני", הדורש השתוות צורה לבורא. אנחנו אמנם מגדירים אותו בינתיים כגלובלי, כאינטגראלי, אבל במידת "ההיכרות" שלנו עם הסוג החדש הזה של האגואיזם שלנו, נרגיש בתוך תוכנו את הצורך שבא ממנו, להרגיש את המילוי הראוי לו – את הבורא.

לינק מקוצר למאמר: https://laitman.co.il/05SYD

השאירו תגובה.

כתובת דוא"ל לא תוצגחובה למלא שדות מסומנים *

*

Pin It on Pinterest