דף הבית / חכמת הקבלה / נעולים ביקום

נעולים ביקום

מקובל הוא מדען שחוקר את החיים שלנו, את העולם הזה, את המציאות בה אנחנו נמצאים. אבל הוא חוקר אותה בכלים מיוחדים, בחושים חדשים המפותחים בתוכו. בינתיים אין לנו כאלו חושים, שעל ידם אפשר היה לגלות את העולם העליון שנסתר מאיתנו עכשיו.

"החוש השישי" זו הרגשת הכוח העליון, אהבה והשפעה, שלא נמצא עכשיו ברשותנו. אנחנו מרגישים את העולם שלנו בתוך האגו שלנו, בחמשת החושים הגופניים. הרצון האגואיסטי שלנו רוצה לדעת, להבין, להרגיש את המציאות בה אנחנו נמצאים. כזאת גישה נועלת אותנו בתוך איזו ספירה סגורה, היקום הזה. היקום רק נראה לנו כענק, אבל למעשה, הוא אפסי בהשוואה לעולם שנמצא מעבר לגבולות שלו. אנחנו צריכים לפרוץ החוצה מתוך הספירה הזאת ולהרגיש את המציאות שנמצאת מחוץ לנו. ולשם כך נחוץ לנו חוש נוסף, המבוסס על השפעה.

עכשיו יש לנו רק חושים של קבלה, ולכן אנחנו מושכים הכול אלינו ומוגבלים רק על ידי העולם הגשמי הזה. כל מה שמתגלה בחמשת החושים הגופניים, אנחנו מכנים העולם הזה, בו אנחנו חיים. אבל העולם הזה ניתן לנו רק כדי שבמשך החיים האלה, נפרוץ מעבר לגבולות שלו לעולם עליון, יותר חיצוני ונרחב. איך אנחנו יכולים לפרוץ החוצה, אם אנחנו מושכים הכול אלינו פנימה? לכן אנחנו צריכים לפתח חוש של השפעה במקום חוש של קבלה. ההרגשה החדשה הזאת של ההשפעה, תוציא אותנו החוצה מהספירה הגשמית שלנו.

חכמת הקבלה מיועדת לפתח באדם רצון להשפיע, לאהוב, להעניק לו הרגשה של העולם החיצוני. כך הוא מגלה שקיימת מציאות אחרת ממש לידינו, אבל היא מתגלה רק על ידי גישה חדשה: מעצמך החוצה. לכן נאמר, ש"ואהבת לרעך כמוך, כלל גדול בתורה". כי הוא מצביע על איזו תכונה אנחנו חייבים לפתח בתוכנו, כדי להרגיש את העולם העליון, את הכוח העליון.

המשך יבוא…

מתוך תוכניתי ברדיו 103FM, בתאריך 16.8.2015

לינק מקוצר למאמר: https://laitman.co.il/qh9ie

השאירו תגובה.

כתובת דוא"ל לא תוצגחובה למלא שדות מסומנים *

*

Pin It on Pinterest