נס רגיל

מיכאל לייטמן

ידוע, שאם נשאיר תינוק ביער, הוא יגדל כבהמה, ואם נכניס אותו לחברה זו או אחרת, הוא יגדל בהתאם לאותה החברה. האדם גדל ומתפתח בהשפעת הסביבה שנותנת לו את דפוסי ההתנהגות שלה והדוגמאות המיוחדות לה – ובהתאם להם, האדם פועל.

כיצד אנחנו מרגישים את העולם שלנו? בהתאם לאופן שבו פיתחנו את עצמנו, למה שכיוונו את עצמנו, בהתאם לרצונות שלנו. כך אנחנו רואים תמונות מוגדרות של העולם שלנו ובהתאמה קולטים אותן, מעבדים אותן בתוכנו ומגיבים עליהן.

לעומת זאת, מהעולם הרוחני אין לנו שום דפוסי התנהגות, שום צורות ודמויות, שום הרגשות, אין הבנה מה זה בכלל. כלומר, גם אם הייתה מופיעה לפני באורח פלא תמונה של רוחניות, לא הייתי יכול להרגיש אותה. למעשה הכול נמצא כאן, אבל אנחנו מרגישים רק חלק קטן מהקיים, כי אין בנו מודלים רוחניים, דמויות.

לכן המקובלים כותבים לנו ספרים, ובהם מספרים לנו על העולם העליון. הם מקרבים אותנו אל העולם העליון, ולייתר דיוק, מורידים את העולם הרוחני אלינו, כך שאם אנחנו נקרא עליו ונשתדל להבין ולהרגיש אותו, אז נמצא את עצמנו במודלים שלו, אפילו בלי להבינם ולהרגישם.

ותכונה מיוחדת זו נקראת "משרת", נס. אני מזמין על עצמי מרחוק מודלים אלה, גם אם אני עדיין לא מרגיש אותן באמת בתוכי. בכל מקרה, על ידי כך אני מכין עצמי להרגיש אותן.

מתוך שיעור מס' 2 של קונגרס טורקיה

לינק מקוצר למאמר: https://laitman.co.il/guygO

השאירו תגובה.

כתובת דוא"ל לא תוצגחובה למלא שדות מסומנים *

*

Pin It on Pinterest