דף הבית / כלכלה / כסף / נישואים נצחיים…

נישואים נצחיים…

laitman_2011-06-02_0345_w.jpg

חוות דעתו של נ. רוּבִינִי, כלכלן, פרופסור לכלכלה באוניברסיטת ניו יורק: הסיכונים של הכלכלה העולמית הם גבוהים. האיום העיקרי נובע מהאיחוד האירופאי.

בפריפריה של האיחוד האירופאי, בספרד, פורטוגל, איטליה, יוון, אירלנד וקפריסין, יש מיתון. הבעיות הכלכליות הופכות לפוליטיות, חברתיות ואחרות. הציבור עייף מהכלכלה.

במרכז האיחוד האירופאי, גוברת אי שביעות רצון: משלמי המיסים בגרמניה התעייפו מלהציל את היוונים, שאינם רוצים לחסוך ולבצע רפורמות. התנאים לשיקום הפריפריה "פחות חיסכון, יותר צמיחה", מנוגדים לתנאים של גרמניה שמציעה עזרה פיננסית רק בתמורה לרפורמות.

יותר אי אפשר למשוך את קבלת ההחלטה, חוסר האיזון הוא מאיים.

ללא המשך האינטגראציה (השילוב) יתרחש פירוק הדרגתי של האיחוד האירופאי – יותר ויותר מדינות יאבדו את הגישה לשווקים הכלכליים ויזדקקו לעזרה כלכלית.

המוצא היחיד מהמצב שנוצר יכול להיות רק אינטגראציה, כולל גם תקציבית, בנקאית ובתחום החובות.

בעתיד, בבעיות דומות עלולה להיתקל גם הברית של המכס בין רוסיה, בלרוסיה וקזחסטן.

תגובתי: אם המוצא היחיד הוא בשילוב גדול יותר, אז צריך להכיר בהכרחיותו לא רק בתחומי החובות, התקציביים והבנקאיים. הברית אינה יכולה להישאר רק כספית, היא חייבת לעבור לשילוב מלא. הפיתרון היחיד הזה אינו טבעי הוא בעייתי, אולם רק הוא אפשרי.

הטבע, על ידי זה שפיתח את האגו דחק אותנו לפינה – אנחנו חייבים היום לנהוג כנגד האגו שלנו, להתגבר עליו, ללכת לקראת יצירת קשרים אנטי אגואיסטיים בינינו. התוכנית של הטבע היא להביא את האנושות לחיבור מלא. לא כדאי להתנגד, לפעול נגד חוקי הטבע בצורה לא חכמה. אנחנו נמצאים בתוכם. רק האגו שלנו נוצר בכוונה כדי להתנגד לטבע האינטגרלי, כדי שאנחנו, על ידי זה כך שפועלים נגדו, נגלה את התוכנית הפנימית של הטבע ונעלה למדרגה הבאה של ההשגה.

ידיעות קודמות בנושא:
אירופה מתאחדת?
הדיקטטורה באיחוד האירופי תוביל לקריסתו
בעולם לא מאמינים לא לפוליטיקאים ולא לאנשי העסקים

לינק מקוצר למאמר: https://laitman.co.il/6wAWS

השאירו תגובה.

כתובת דוא"ל לא תוצגחובה למלא שדות מסומנים *

*

Pin It on Pinterest