דף הבית / קבלה ומדע / טבע / נדנדה על גלי המשבר

נדנדה על גלי המשבר

photo_rav_gh70_231.jpg

אנו נמצאים כיום במצב לא רגיל. באמצעות הטבע אנחנו מגלים, כי האגואיזם הורס כל דבר. אנחנו רחוקים האחד מהשני, שונאים זה את זה, תלויים האחד בשני במרחב הפלנטה ובעל כורחנו קשורים זה לזה.

כאשר אין לנו לאן לברוח האחד מהשני, כאשר הטבע מכריח אותנו ולא התנאים המלאכותיים שנוצרו על ידי בני האדם הם שמכתיבים, אנחנו מוכרחים לבצע את חוקי הטבע. אחרת אנחנו נכנסים להתנגשות עימו, נמצאים בסכנה של מכות חזקות, ייסורים, עד כדי סכנת השמדה. והכל בגלל האגואיזם.

מצבינו נקרא גלות מהטבע, אך מה זו חרות? ההצלה שלנו היא החיבור הנכון ביננו ובין הטבע שמקיף אותנו והאפשרות להיות חלק אינטגראלי והרמוני עם טבע.

כל אחד מאיתנו הכרחי שירגיש ויבין, כי הקיום שלנו (אוכל, מים, אקלים, בריאות, מצב נפשי, פסיכולוגי וכו') תלוי בהרמוניה שלו עם הטבע.

מטרת השינוי בחיינו היא כזו, שמכל האירועים, התופעות והמצבים שאנחנו חווים, אנו באים לגילוי הכוח הפנימי המניע, הבורא, ובגלל הלחץ, הדחיפה, הוא מורגש יותר. אנחנו מתחילים לחשוב על הבורא כסיבה למתרחש.

לכן המשברים הבאים גל אחרי גל, מטרתם לגלות את השנאה הקיימת ביננו כסיבה לייסורים שלנו. השנאה הזו נקראת גלות מהשלמות, והתרוממות מעל השנאה היא השחרור ממנה.

פוסטים קודמים בנושא:
חייבים להתאחד ולא יכולים
המשבר: יציאה מהגלות
בריחה אל האושר מפני מקל פרעה
פוסטים נוספים בנושא: המשבר הכלכלי העולמי

לינק מקוצר למאמר: https://laitman.co.il/PiXwH

השאירו תגובה.

כתובת דוא"ל לא תוצגחובה למלא שדות מסומנים *

*

Pin It on Pinterest