דף הבית / הכול על הקורונה / נגיף הקורונה הוא יצור חכם!

נגיף הקורונה הוא יצור חכם!

נגיף הקורונה הוא יצור חכם. טיפוס ערמומי שבא ומסתובב בינינו וחושב: "איך אני יכול ללמד את המסכנים, הטיפשונים האלה, לצאת מהמצב הקודם ולהיכנס להתקשרות נכונה?" חושב לעצמו, חוכך ידיו ומבצע את העבודה. זה לא רחוק מהאמת.

מרגע לרגע מתבררת השפעת הקורונה עלינו כמיוחדת ורבגונית. כאילו הגיעה מסין בהזמנה, לצייר לנו בצבע את כל ההתקשרויות הפסולות שבנינו עד היום. בכל תחום שבו אדם אחד קשור לאדם שני, בין אם הוא קרוב או רחוק, הקשר מלא פסולת.

מחוסר ידע אנחנו מחפשים את הסיבות למכות הטבע ברמה הביולוגית, אבל אנחנו צריכים לחפש במקום אחר בכלל: ברמה האנושית. לגלות שהקשר בינינו לא בסדר והוא זה שמזמין את הנגיף, שהוא לא רע כשלעצמו, רק צריך לדעת איך "לבלוע" אותו, איך להשתמש בו נכון. הוא אומנם מתגלה כמחלה, אבל כזו שיכולה לחסן את גופנו השקוע באגואיזם מנוון וממית, כך שיפתח נוגדנים של אהבה. איפה ראיתם בעולם תרופה שלא בנויה על רעלים?

ובינתיים ישנם גם בונוסים שנתפסים בחושינו. פחות פיח באוויר, פחות רעש ברחובות, אולי פחות גנבות, אפילו אחוז הגירושין יורד אולי. הכול נרגע. אנחנו נמצאים תחת איזה לחץ חיצון – קטן בינתיים, פחות ממלחמה פי כמה וכמה, ללא השוואה בכלל – אבל איך הוא מסדר הכול. מערכת הטבע משגיחה עלינו, וכולנו מתחילים לשחק במשחק חדש.

הטבע מסובב משהו באמצעות אירוע חיצוני, אבל הוא מסובב בעצם בעיקר דבר מה פנימי בכל אחד מאיתנו. פתאום אנחנו מאטים קצת את קצב הריצה אחרי הכלום, ומתחילים לחשוב: מה קורה פה עם הנגיף הזה?

כשלאדם צצות שאלות על החיים, הוא כאילו מתנתק קצת מהאנושות. מבלה יותר זמן לבד, אולי עם ספרים. השאיפה להבין את החיים, להכיר אותם מבפנים, מביאה את האדם למין בידוד עצמי. זה מה שקורה עכשיו, באופן מחויב. כנראה הטבע רוצה שאנשים קצת יחשבו על מהות החיים, על מטרתם, ומה בצורת החיים שלנו גורם למה שקורה. זו מגמה טובה, מפתחת.

כי כשאדם חושב בשביל מה הוא חי, מה התועלת בחיים, זה משפיע גם על הקשר שלו עם האחרים. שום דבר כבר לא מובן מאליו, הוא מתחיל לברר מה חשוב ומה לא. במה הוא משקיע את הזמן, ואת המזומן אם עוד נשאר. הוא מגלה שמה שחשוב אלו היחסים, הקשרים. החיבור.

וגם שהחיבור לא מתבטא בלחיצת ידיים וחיבוקים. הוא מבין שהחיבור האמיתי נעשה בין הלבבות. כי חיבור נקרא שאנשים רוצים לעזור זה לזה, להרגיש שהם נמצאים ברצון אחד. וזה לא שייך לגופים. דווקא הניתוק הפיזי שמביא לקשרים יותר פנימיים בינינו, הוא חלק גדול מאוד מריפוי המצב.

המקובלים אומרים שכל מה שמתגלה במציאות הגשמית, ואחר כך הרוחנית, אלה רק סימנים לכך שעלינו להביא את עצמנו לקשר, עד שנגיע למצב של אגודה אחת ממש. אנחנו לא יודעים כרגע מאיפה מגיע הנגיף הזה, עדיין אין לנו חיסון אליו. בסדר, אבל עכשיו אנחנו כבר יודעים שצריך להתקדם לצורה שהולכת ומתאגדת. אז בואו נעשה את זה. זאת הפעולה הכי בטוחה ומועילה לטיפול בכל דבר שמתפרץ בעולם, בין אם זה נגיף קורונה, או משבר אחר.

כל התכנים על הפתרון לקורונה על פי חוקי הטבע >> bit.ly/3ayiUqk

לינק מקוצר למאמר: https://laitman.co.il/6QT5F

השאירו תגובה.

כתובת דוא"ל לא תוצגחובה למלא שדות מסומנים *

*

Pin It on Pinterest