נגד רוחני

לב

שאלה: כיצד מורגש החיבור בין הנשמות?

תשובתי: חיבור בין הנשמות מורגש באיחוד כל השאיפות כלפי מעלה, למטרה, שניתן להשיגה רק בקשר בינינו, ולא כיחידים.

לבד – אני תמיד אשאר רק עם נקודה אחת שבלב, שניתנה לי בתחילת דרכי. זה כמו טיפת זרע – היא נשארת כיסוד האדם, וכל השאר – זה רק "בשר", שצריך להוסיף אליה. אבל בתוך אותה הטיפה נמצא כל המידע על האדם.

אותה נקודה שבלב נמצאת מעל האגו שלי, שכבר התייאשתי מלמלא אותו בעולם הזה. היא מושכת אותי למעלה, אבל היא, תמיד נשארת נקודה, היא אינה יכולה לגדול.

רק כשאני מחבר אותה עם נקודות אחרות שבלב של החברים שלי, והן יוצרות כלי שלם של נשמה, אז בתוכו אני מתחיל להרגיש אור עליון. כלומר לא בכל אחד ואחד מאיתנו – אלא רק בקשר בינינו, ביחסים שלנו זה כלפי זה, במקום החיבור!

כל אחד מאיתנו – זה רצון. אם אני פועל בהשפעה לשני, והוא – כלפי, אז בקשר בינינו מורגש אור פנימי. זה כמו הקשרים הפנימיים שבאטום.

ישנם שני רצונות. מצד אחד, האחד נידחה מהשני בכוח האגואיזם, ואנשים אלה לא רוצים להתחבר זה עם זה. ומצד שני, מעל האגואיזם, הם מושכים זה את זה, הם רוצים להתחבר עם הנקודות שבלב שלהם. כוח הדחייה של האגואיזם – שלילי, וכוח המשיכה של נקודות שבלב – חיובי.

2009-09-11_rb-shamati-018-be-mistarim_program_bb-he.jpg

אם הכוח החיובי גדול מהכוח השלילי, אז מתבצע החיבור. עוצמת החיבור נקבעת כך, שהאגואיזם ההדדי פועל בכוח עצום, כ "מינוס". אבל, בהפכנו אותו ל "פלוס", על ידי ההתחברות מעליו, אנחנו מנצלים אותו, ככוח ההתנגדות, כנגד – כלומר המקום שיכול להתגלות בו כוח ההשפעה, הבורא.

ואז הוא מתגלה – בינינו, באגואיזם הקודם, הנשלט על ידי כוונת החיבור! זה דומה לשדה אלקטרומגנטי שמקיף חלקיק טעון. כך מתבצע גילוי הבורא לנברא – בקשר בין הנשמות, ולא בנשמה נפרדת!

רשומות קודמות בנושא:
עולמות – מידות הקשר
כיצד להרגיש מחוץ לעולם?
חשבון השנאה והאהבה
רשומות נוספות במדורים: התפתחות רוחנית, קבוצה, שיעור הקבלה היומי

לינק מקוצר למאמר: https://laitman.co.il/90g26

השאירו תגובה.

כתובת דוא"ל לא תוצגחובה למלא שדות מסומנים *

*

Pin It on Pinterest