נברא אדם!

ספר זוהר. פרשת "נשוא", סעיף 172:

…""כמראה אדם", כפני אדם הכולל כל הצורות, שג' פנים, אריה שור נשר,כלולים בפני אדם, מצד המלכות שבו. כי אדם כולל ז"א ומלכות.

…עוד, "כמראה אדם", שכולל הסודות שנאמרו ונתקנו מטרם שנברא העולם, בז' המלכים שבעולם התוהו, ואע"פ שנשברו, ולא התקיימו."

מראה אדם, זה מה שאנחנו בונים בקשר בינינו, עד שייצא לנו אדם הראשון. היגיעה שכל אחד נותן לחיבור, היא בונה את הדמות החדשה הזאת, שנקראת "אדם הראשון".

אדם הראשון שנברא מלמעלה בזמן ירידת העולמות, היה כמו אב טיפוס, מלאך, מפני שנברא ללא היגיעה שלנו. ויחד עם היגיעה שלנו הוא הופך מבהמה לאדם.

אותו הדבר אנחנו רואים בתהליך של התפתחות האבולוציה: הגענו לסיום המלא של ההתפתחות הבהמית, ועכשיו אנחנו צריכים לעלות לדרגה הבאה, שנקראת "אדם". לכן מתרחש הגילוי של חכמת הקבלה, המשבר מקיף את כל תחומי החיים של האדם ונוצרים כל התנאים, כדי לבנות על ידי היגיעה שלנו את הצורה הזאת שנקראת "אדם". כי היא נבנית רק בחיבור בין כולם בעזרת החינוך האינטגרלי.

מקודם לא היה דבר כזה. אדם הראשון היה רק דמות קודמת, כדוגמת דרגות הדומם, הצומח והחי, בזמן השתלשלות ממעלה למטה והשבירה. אנחנו התפתחנו לגמרי בדרגות הדומם, הצומח והחי. זו הייתה התפתחות נכונה בצורה קלה של אגואיזם. ועכשיו אנחנו צריכים להתחיל להרכיב את דמות האדם, גם בתוכנו וגם בכל העולם.

מתוך שיעור על ספר הזוהר, 25.12.2012

ידיעות קודמות בנושא:
מאדם חכם לאדם בעל מודעות
קשה להיות אדם…
הסימנים המיוחדים של הנשמה

לינק מקוצר למאמר: https://laitman.co.il/WuxsE

השאירו תגובה.

כתובת דוא"ל לא תוצגחובה למלא שדות מסומנים *

*

Pin It on Pinterest