דף הבית / אקטואליה / "נאצים החוצה!"

"נאצים החוצה!"

"נאצים החוצה!" זעקו המפגינים בברלין מחוץ למבנה שבו חגגו חברי מפלגת הימין הקיצוני "אלטרנטיבה לגרמניה" (AfD) את עלייתם המטאורית. הם סיפור ההצלחה הגדול של הבחירות בגרמניה אמש עם כניסתם לפרלמנט, עת הפכו למפלגה השלישית בגודלה כשזכו בכ-12% מקולות המצביעים.

מה המשמעות עבורנו? לראשונה מאז הקמתה של הרפובליקה הפדרלית הגרמנית לאחר מלחמת העולם השנייה, תשב בבונדסטאג מפלגה ימנית-קיצונית, בעלת חשיבה גזענית ואנטישמית, נוטפת שנאה לזרים, מתנגדת למהגרים, הדורשת דבר אחד: "גרמניה לגרמנים!". רק כדי לסבר את האוזן, את "אלטרנטיבה לגרמניה" לא הקימו גלוחי ראש חמומי מוח, אלא אקדמאים מתנגדי האיחוד האירופי, שכיום זוכים לבטא את הרחשים הניכרים מתחת לפני השטח בגרמניה. זו גם אחת הסיבות לכך שגרמנים מרגישים בנוח להצביע לכוח הפוליטי הקיצוני.

לצד אלפי המוחים ברחבי גרמניה, גם בשורות הקהילה היהודית מזועזעים ודורשים "לחשוף את פניה האמתיות של מפלגת הימין הקיצוני". על אף המסר המרגיע שנשלח עבורם ישירות מראשי המפלגה, דאגתם מתבקשת. העבר מנסה לעקוף מימין. עליית הימין הקיצוני שמתחוללת באופן טבעי למדי מעידה על חוסר טיפול נכון במשטר הנאצי שעלה לשלטון לפני כ-85 שנה. התערערות המשטרים ברחבי העולם ועליית הימין הקיצוני באירופה הנאורה בפרט, מצביעים על התגברות הטבע האגואיסטי של האדם. כשהוא לא זוכה לטיפול נכון ונקודתי, הנטייה הטבעית שנטועה בלב העם הגרמני, להוביל כמעצמה אזורית חזקה, תמשיך לדהור קדימה עד לפסגה. אפשר לצקצק בלשון ולרגע קל להתחלחל מהעתיד להתרחש עם הזמן, ואפשר פשוט ללמוד את שורש הבעיה ולטפל בה. להכות בברזל בעודו חם.

אם להיות ישיר וגלוי, זה עניין של זמן עד אשר יתהפך הגלגל והשנאה כלפי המהגרים הזרים והלא-חוקיים ברחובות ברלין תופנה כלפי היהודים. חד וחלק. חז"ל אמרו: "אין פורענות באה לעולם, אלא בשביל ישראל". וב"תיקוני הזוהר" נכתב: "ישראל הם הגורמים: עוני, חרב, שוד, הרג והשמדות בעולם כולו". על מה בדיוק שונאים אותנו? זה בכלל לא משנה. "בעל הסולם" מסביר בכתביו כי "העובדה שישראל שנואים מכל האומות: מטעם דת, גזע, קפיטליזם, קומוניזם, קוסמופוליטיות ועוד, היא כי השנאה קודמת לכל הטעמים" ("כתבי הדור האחרון").

מדוע? מפני שלעם היהודי יש תפקיד. כל עוד נתעלם ממנו, ימשיכו לשנוא אותנו, מכל מיני טעמים. לכן אין זו השעה לשבת בחיבוק ידיים ולהמתין עד שתקום הצעת חוק "הזויה" בבית הנבחרים הגרמני, שתשאף למחות את זכרם של היהודים. בכוחנו למנוע את ההידרדרות הזאת עכשיו, אם רק נקיים את הייעוד שלנו כעם.

איך? לפי חכמת הקבלה, כשאנחנו לוקחים אחריות ומתאחדים בינינו כאיש אחד בלב אחד, אנחנו מעוררים את הכוח החיובי הטמון בטבע, ומקרינים אותו דרך רשת הקשר בינינו לכל העולם. כוח החיבור, הכוח הטוב שמתפשט דרכנו, מרכך את לבבות המין האנושי, מקרב אותם איש לרעהו ומנטרל את הכוח השלילי של האגואיזם מלחשוב על דרכים להזיק לנו. "כאשר יש בישראל אהבה ואחדות ורעות בין זה לזה, אין מקום לשום פורענות לחול עליהם" ("מאור ושמש"). במילים פשוטות: בקשר בינינו, הרופף או ההדוק, אנחנו גורמים לעליית המשטרים הקיצוניים או לנפילתם. אמנם הבחירות כבר התקיימו אתמול, אך הבחירה האמתית בידינו היום.

לקריאת מאמרים נוספים

לינק מקוצר למאמר: https://laitman.co.il/ycCLO

השאירו תגובה.

כתובת דוא"ל לא תוצגחובה למלא שדות מסומנים *

*

Pin It on Pinterest