דף הבית / קבלה לעם / התפתחות רוחנית / מתחילים להתעורר

מתחילים להתעורר

העיגולים הם מאוד חשובים עבורנו, מפני שהם אוגרים את כל האורות של גמר התיקון. כל האורות שאנחנו עדיין לא מסוגלים לקבל, לפני גמר התיקון, נמצאים בעיגולים. משם הם לוחצים עלינו, מטפלים בנו ונותנים לנו את האור המחזיר למוטב, שמשמש כאור מקיף ואור פנימי.

אנחנו מקבלים הכול מהעיגולים. כל ההתקדמות שלנו היא בזכותם, מפני שכל עוד אין לנו כלי רוחני (ואף פעם אין לנו כלי עבור המדרגה הבאה), אנחנו נמצאים תחת הלחץ של העיגולים. האור המקיף מזכך את הכלי, והאור הזה נמצא בעיגולים.

ולכן אני מרגיש אי נוחות, נזרק ממקום למקום, כמו בשדה מגנטי, שמושך אותי או דוחה אותי. כי אני לא מסוגל בינתיים לנהל את עצמי ולהתמלא על ידי הקו, ולכן העיגולים פועלים עליי.

גם ההשגחה הכללית של העולם מנוהלת על ידי העיגולים. לכן העולם שלנו נקרא "עגול", גלובלי, אינטגרלי. מפני שההשגחה העליונה מתגלה מלמעלה כעיגולים, לפני שאנחנו קולטים אותה ביושר. והיא שומרת עלינו שלא נעשה שטויות ולא נפוצץ את העולם, אלא נגיע למטרה המיועדת.

העיגולים מנהלים אותנו, כל עוד איננו יכולים לקחת מהבורא את הניהול לידיים שלנו. וכשנעשה את זה מצידנו, זה ייקרא "יושר". כשניקח מהבורא את ההנהגה, ההשגחה, הניהול של כל הבריאה, ונתחיל לעבוד – אנחנו נתחיל לבנות את ה"יושר". אבל היום אנחנו מנוהלים על ידי העיגולים בכל מאת האחוזים. קיים רק ניצוץ אחד קטנטן בכל אחד מאיתנו, שמואר על ידי קו היושר.

מלמעלה, דרך כל העיגולים, מגיע אלינו קו האור, והוא מעורר את הניצוץ שבנו, שקורא לנו להתחיל לעבוד ביושר הזה. וכל השאר נשאר תחת הנהגת העיגולים. לכן כל העולם, בכל מקום שבו לא מורגשת ההתעוררות הזאת בניצוץ הזה (בנקודה שבלב) בזכות קו היושר – קיים רק בעיגולים.

עם התעוררות הנקודה שבלב אנחנו מקבלים את ההזדמנות לחבר את "ישראל, אורייתא וקוב"ה", באותו הקו שמגיע אלינו דרך כל העיגולים. ואז גם העיגולים שלנו הם שונים, כי כשהקו מגיע אלינו דרכם, הוא כבר ממלא אותם ויוצר בהם כל מיני הבדלים. ולכן אנחנו פתאום מרגישים שלא טוב לנו, ומתחילים לשאול על מטרת החיים, על המהות של מה שקורה. אנחנו כבר מרגישים איזושהי התעוררות, גם מבפנים וגם מבחוץ.

מתוך שיעור על ספרו של בעל הסולם "תלמוד עשר הספירות", 18.08.2011
ידיעות קודמות בנושא:
האינסופיות שזורמת דרכי
השלמות העגולה של העליון
כמו מים לצמא

לינק מקוצר למאמר: https://laitman.co.il/lVzCI

השאירו תגובה.

כתובת דוא"ל לא תוצגחובה למלא שדות מסומנים *

*

Pin It on Pinterest