משקפיים נפלאים

laitman_2010-01-29_1517_w-70.jpg

שאלה: כיצד אני יכול לדעת, באיזו צורה העליון מלמד אותי?

תשובתי: למרות שחכמת הקבלה אומרת דברים מאוד הגיוניים, ומגלה לנו הרבה ידיעות חדשות על האדם ועל העולם הזה, על הכוח המנהל אותנו, ומשלימה לנו את הידע על פסיכולוגיית האדם ומבט כללי על העולם, יחד עם זאת חכמת הקבלה היא מדע המיועד דווקא עבור אותם בני האדם שכבר יש להם הרגשה רוחנית, חמישה "חושים": כתר, חכמה, בינה, זעיר אנפין ומלכות. לפני הופעת החושים העליונים הללו באדם, חכמת הקבלה אינה מהווה מדע עבורו, אלא מסר מוצפן, ספר הסודות.

מה אני יכול לעשות, אם אינני מבין אף מילה הכתובה שם! אני לא נמצא באותה המציאות של אותן המילים. אם לא קיים הקשר הזה, אין זה מדע. מדע הוא כאשר נמצאים ברשותי כל הנתונים המדעיים, ואני יכול לערוך ניסויים. לכן בתחילה איננו לומדים בכדי להשיג ולדעת את המדע הזה, אלא בכדי לרכוש כלים להשגתו, להרגשת המושא הנחקר.

אם יש לי ראייה לקויה, אז בכדי לראות עליי קודם כל לרכוש משקפיים, הרי בלעדיהם אינני רואה דבר. אני עובד, מרוויח כסף לרכישת משקפיים ומרכיב אותם, כעת אני רואה ומסוגל לשמוע הסברים על מצבי, הרי בעזרתם אני כבר מזהה את מה שמספרים לי.

לכן ישנו זמן ההכנה, כשאנחנו עובדים על עצמנו בכדי להיכנס לעולם הרוחני, להתחיל להרגיש אותו, במידת ההופעה של תכונותיו בנו. ואחר כך, במידת הופעתם והתפתחותם בתוכנו, נוכל לחקור את העולם החדש הזה, בדומה לילד קטן שמתפתח עם התפתחות התכונות החדשות בתוכו.

בשלב הראשון של יצירת התכונות החדשות, אין לי על מה לשאול, כי אין לי יכולת להבין על מה מדובר. בזמן הזה אפשר לשאול רק על דבר אחד: האם אני מכוון נכון את עצמי, בכדי למשוך את האור העליון שייצב בתוכי את התכונות החדשות. בפעולה שלו עליי, תלויה כל ההצלחה שלי, העתיד שלי.

מתוך שיעור ערב על ספר הזוהר, 29.04.2010

לינק מקוצר למאמר: https://laitman.co.il/9Cv0Z

השאירו תגובה.

כתובת דוא"ל לא תוצגחובה למלא שדות מסומנים *

*

Pin It on Pinterest