משחק נפלא

שאלה: לימוד אינטגרלי זהו משחק נפלא שבו אנשים משקיעים את הטוב ביותר, נוצר ביניהם שדה משותף, וזה כנראה יהיה מאוד מדבק. האם דווקא זה יהיה הדבר שכל האנשים ישחקו בו?

תשובתי: אני בטוח בכך, שהאנשים ישחקו בזה ולא יוכלו לסרב לזה, מפני שמשחק כזה יחזיק אותם ברמת הרוח, ביטחון בעצמם, שלווה, הרגשת ההרמוניה, אושר, קשר עם האחרים, ביטחון, דברים שלא נמצאים היום אצל האנשים. הם אפילו לא מודעים לכך שזה לא קיים אצלם, עד כדי כך הם התרגלו להיות לחוצים, מבוהלים, בהתגוננות ובמגננה תמידית. ואילו כאן פתאום הם ירגישו כזה שחרור, שלא יוכלו להתנתק מזה.

זה כל הזמן ימשוך את האדם, מפני שהאדם מטבעו האגואיסטי, ההתחלתי, לא יכול לגרום לעצמו נזק, אם זה רק לא למען איזו מטרה נעלה ומועילה יותר, אז הוא מוכן ללכת על ייסורים מסוימים.

אם הוא נמצא בכזאת דרגה, שנותנת מילוי לכל הרצונות שלו, אז למעשה הוא לא יוכל לרדת משם, האגו לא יאפשר לו, הטבע עצמו לא ירשה לו: "בשביל מה לעזוב את הדרגה הנפלאה הזאת וללכת למשהו בעייתי?".

כלומר, האגו של האדם בעצמו תומך בו. זו בינתיים דרגה אגואיסטית של איחוד האנושות, ולא עלייה לדרגה הבאה של הכרת הטבע העליון המנוגד לדרגה הזאת. אבל, בכל זאת, זו כבר התקדמות קדימה.

מתוך תוכנית הטלוויזיה "שיחות עם מיכאל לייטמן", 10.03.2012

ידיעות קודמות בנושא:
באווירה של משחק
משחק בלתי פוסק
המשחק הוא הזדמנות לביטוי עצמי

לינק מקוצר למאמר: https://laitman.co.il/LSVR1

השאירו תגובה.

כתובת דוא"ל לא תוצגחובה למלא שדות מסומנים *

*

Pin It on Pinterest