דף הבית / חינוך, ילדים / משחקים בדמוקרטיה

משחקים בדמוקרטיה

שאלה: ניקח דוגמא כזאת: ברוסיה נערכות בחירות, אני צופה בחדשות ומקבל מהן מידע: מי ניצח, מי הפסיד, וכן הלאה. כיצד אני יכול להפוך את המידע הזה למידע אינטגרלי, שמשלים את התמונה הכללית?

תשובתי: אתה יכול פשוט להסיק מכך שהחברה מפורדת, שהיא לא רואה את הדמוקרטיה, או את חוסר הדמוקרטיה (שזה בעצם אותו דבר) כמערכת מושחתת, ולא רק ברוסיה, אלא גם באמריקה ובכל שאר המדינות.

אם אנחנו לא יכולים להגיע להבנה משותפת של: היכן אנחנו נמצאים ולאן אנחנו צריכים להתקדם, זה מצביע על היעדר הקשר בין האנשים בחברה. תארו לעצמכם שחברות רבות נמצאות בלית ברירה באותה טריטוריה, תחת "גג" משותף", שגם עכשיו הם מחלקים אותו להמון מפלגות ומבנים מאפיונריים. וכמובן, כל אחד מהם רוצה להגביר את ההשפעה שלו על חשבון האחרים, לחטוף מהעוגה המשותפת (לא משנה אם זה לטובת האחרים או לרעתם). כלומר, כל אחד לוקח בחשבון רק את האינטרסים שלו.

האם זה נקרא דמוקרטיה: כשאני חושב רק כיצד אני אנצח וארמוס את כולם? וגם כל האחרים חושבים את אותו הדבר. הרי הם לא מאוחדים תחת אידיאה אחת משותפת. לכל אחד יש דעה משלו. איזו ממשלה זו תהיה אם היא שוב תהיה בנויה על מאבק? לזה אנחנו קוראים דמוקרטיה? איפה היא, הדמוקרטיה הזאת?

דמוקרטיה יכולה להיות כאשר יש לעם את ההשכלה וההבנה של המדרגה הבאה. והמדרגה הבאה היא לא מה שכל מפלגה מתארת לעצמה, אלא מה שמוביל אותנו לחיבור עם הטבע, לחברה אינטגרלית.

התוכנית של כל המפלגות צריכה להיות לימוד החברה האינטגרלית. לזה אנחנו צריכים להוביל את כל האנשים. ואז נרגיש בנוח ונגיע למצב הטוב ביותר בבריאות, בלימודים, בחיי המשפחה – בהכול. מפני שזה יהיה תואם לטבע.

אז בואו נסכם שזאת מטרתנו. אך מצבנו הנוכחי הוא רע. את זה כולם מבינים בצורה כמעט זהה. כיצד נוכל להשיג את המטרה הזאת? כיצד נוכל להתקרב אליה בצורה המקסימלית? אילו אפשרויות יש לנו לשם כך? אילו תיאוריות? על מה אנחנו מתבססים? וכאן אנחנו כבר נעבוד בצורה יצירתית זה עם זה, ונשלים זה את זה. אנחנו נתווכח, אבל המטרה צריכה להיות בדיוק כזאת, ואנחנו צריכים לעבוד למען השגת המטרה הזאת.

אם לא ננהג בצורה כזאת, אנחנו נראה כיצד כל זה הורס את המדינה. הממשלה מראה לנו דוגמא של פרוטקציוניזם בכל חלק בחברה ובמדינה כנגד המדינה.

מתוך שיחה בנושא החינוך האינטגרלי, 13.12.2011

ידיעות קודמות בנושא:
מונרכיה או דמוקרטיה

הנפש הרוסית המסתורית
רבע מאזרחי רוסיה בעד בחירות חוזרות

לינק מקוצר למאמר: https://laitman.co.il/lQfwI

השאירו תגובה.

כתובת דוא"ל לא תוצגחובה למלא שדות מסומנים *

*

Pin It on Pinterest