"משהו" שנקרא אור?

thumbs_v_okno_100_wp.gif

שאלה מבלוג באנגלית: מהו אור מבחינה רוחנית? מה ההבדל בין אור בעולמות רוחניים נמוכים לעומת אור בעולמות עליונים יותר, שנמצאים קרוב יותר לבורא?

תשובה: כל מה שמתקבל בכלי (בנשמה) נקרא אור, ראה לוח שאלות לענינים בתע"ס. האורות אינם שונים במהותם אלא ברצונות שהם ממלאים, בכלים, בגודל ההשפעה, בעוצמת התיקון.

גם בעולמנו האור הוא פשוט, לבן, אבל מורכב מ-7 צבעים. זאת משום שהוא יכול להיות מגולה בכוח ע"י 7 סוגי הכלי. האור בפני עצמו אינו קיים. אין אור מחוץ לכלי, אין בורא מחוץ לנברא.

מכאן מובן מדוע בחוכמת הקבלה אנחנו לומדים רק על החומר ועל צורת החומר. על המהות ועל הצורה המופשטת מהחומר איננו יכולים ללמוד, כי איננו משיגים אותן בוודאות. בחלל החיצון חשוך ואין אור, כי אין משהו שיכול לעכב את האור, אין משהו שיחזיר אותו – אין כלי. אור שעובר דרך זכוכית, שבולעת את אחד המרכיבים שלו, נראה כאור מובלע – אם הזכוכית בולעת גלים אדומים, אז האור נראה אדום.

את האור עצמו אנחנו לא מרגישים אלא רק את הביטוי שלו בנשמה, וביתר דיוק את תגובת הנשמה. רצון ל"משהו" חיצון בעולם הרוחני מכונה אור. ובמילים אחרות, תכונת ההשפעה שהנשמה השיגה, שמורגשת בתוך הנשמה, מכונה אור. לא את האור אנחנו רואים אלא את תכונות הכלי, את הנשמה, שמתגלות בעזרת "משהו" שנקרא אור.

לינק מקוצר למאמר: https://laitman.co.il/642GG

One comment

  1. חיים חסקי

    לכבוד הרב

     כאחד שלומד דרך האתר אני תקווה שתמשיך שנים רבות

    בדרך הזאת ישר כח והרבה בריאות

    אנא המשך את עבודתך הנאמנה ונגיע ביחד ליעד הרוחני.

השאירו תגובה.

כתובת דוא"ל לא תוצגחובה למלא שדות מסומנים *

*

Pin It on Pinterest