דף הבית / אקטואליה / משבר המזון בעולם

משבר המזון בעולם

שאלה: המלחמה באוקראינה, משבר האקלים, הקורונה, מלחמות האזרחים, הכול מוביל אותנו למשבר מזון בכל העולם ולחשש למשפחות שיהגרו כדי למצוא אוכל, ולהתדרדרות דרסטית של מדינות שאין ביכולתן לספק מזון לאזרחים שלהן. כבר עכשיו, 276 מיליון מתושבי כדור הארץ נמצאים בחוסר ביטחון תזונתי חמור. האם אנחנו בדרך למצב חירום כמו שמציירות לנו התחזיות?

תשובתי: ודאי שאנחנו בדרך לא טובה, ב"דרך ייסורים" מה שנקרא, אבל יש בידינו כוח לצמצם את הייסורים האלה ואפילו לסלק אותם. הכול תלוי ביחס שלנו בינינו, הכול תלוי בקשר בין בני האדם.

 

שאלה: האם משבר המזון יגיע גם לעולם המערבי, או שזו צרה רק של העולם השלישי?

תשובתי: ודאי שהמשבר יגיע לכל מקום, אך לעומת העולם השלישי, העולם המערבי יודע איך להגן על עצמו. בעולם השלישי אין כוחות, אין חיבורים ואין עוצמה כמו של המדינות שיכולות להגן על עצמן, להתחבר ולהילחם נגד החוסר במזון.

 

שאלה: האם לדעתך גם מדינת ישראל עתידה לסבול ממשבר המזון?

תשובתי: אני חושב שאנחנו נסתדר. אנחנו מדינה קטנה, מספר התושבים לא גדול, יש לנו קשרים ויש לנו אנשים חכמים שמבינים את כל הבעיות שיכולות להיווצר, אנחנו יכולים לעבור את שנות הצנע האלו. הבעיה שלנו היא חוסר קשר נכון בין בני אדם ובין מדינות.

 

שאלה: אנחנו חכמים כדי להמציא פתרונות טכנולוגים, אבל לא חכמים כדי לחלק את המשאבים בין המדינות ולהתגבר יחד על המחסור?

תשובתי: כל אחד ספון באגו הפרטי שלו, וכל מדינה מסתגרת באגו הפוליטי והכלכלי שלה, וכך בכל העולם, כמו בור של נחשים שכל אחד רוצה רק להרוויח על חשבון הזולת ולגרום לזולת רע ולעצמו אולי טוב. אפילו אם לא טוב לעצמו, אז שיהיה רע יותר לזולת. אם העולם היה לוקח את כל הדברים האלה יחד, ושם לפניו מטרה אחת לעבור יחד את כל המכות האלה, אז ללא ספק היינו מסתדרים. הפתרון למשבר המזון הוא קודם כל ללמוד איך אנחנו מתנהגים זה לזה, עם הטבע ועם הכוח הכללי של הטבע שנמצא מעלינו.

 

מתוך ישיבת כתבים, 24.7.2022

 

לינק מקוצר למאמר: https://laitman.co.il/uSpGI

השאירו תגובה.

כתובת דוא"ל לא תוצגחובה למלא שדות מסומנים *

*

Pin It on Pinterest