דף הבית / כלכלה / כסף / משבר בהבנה

משבר בהבנה

מתוך כתבה שפורסמה ב-Times: "הפוליטיקאים נהגו ברשלנות כשאפשרו למשבר בגוש האירו להתפשט. עכשיו הם בוחנים את הצורך לנקוט בצעדים כלשהם. יצירת האירו הפכה לאחת הטעויות הפוליטיות הגדולות של זמננו. מה שנשאר עכשיו למנהיגים לעשות, זה למזער את הנזק. אם נשפוט לפי הדרך שבה הם מגיבים למצב, הפוליטיקאים בכל זאת מבינים את חומרתה והיקפה הרחב של הבעיה. הדבר פותח צוהר קטן לתקווה שיתקבלו ההחלטות הנכונות.

התוכנית להצלת האירו: 1. מחיקת מחצית מהחוב של יוון. 2. חיזוק העתודות של הבנקים האירופאים. 3. הרחבת ההשקעה במנגנון היציבות הפיננסית לאיחוד האירו (EFSF), מ-440 מיליארד אירו ל-2 טריליון אירו.

בינתיים, הנתונים לא ממש מעודדים. הממשלות האירופאיות מתעכבות ולמשקיעים אין מספיק ביטחון. אבל זהו הכיוון ההגיוני היחיד לייצוב גוש האירו ומניעת התמוטטות כלכלית בקני מידה גדולים עוד יותר. הפוליטיקאים מבינים את זה. עכשיו עליהם לפעול".

התייחסותי: ודאי שכל הפעולות הללו ירככו את המכות של המשבר, מפני שהן, כשלעצמן, מהוות פעולות של איחוד. אך הן לא תפתורנה את הבעיה עצמה, מפני שהמשבר ביחסים ההדדיים שלנו התגלה על מנת שנחליף את היחסים ההדדיים האגואיסטיים שלנו ליחסים של ערבות הדדית, השפעה, איחוד וחיבור. כלומר, עלינו לשנות את עצמנו!

ידיעות קודמות בנושא:
שעת השין של גוש האירו
המשבר באירופה הוא פוליטי ולא פיננסי
רק אינטגרציה מלאה תציל את אירופה

לינק מקוצר למאמר: https://laitman.co.il/0VMip

השאירו תגובה.

כתובת דוא"ל לא תוצגחובה למלא שדות מסומנים *

*

Pin It on Pinterest