משִפלות לגדלות

בהתאם למטרת הבריאה, אנחנו חייבים להגיע לגובה של הבורא. אבל הרצון לקבל שלנו, האגו שלנו, אינו מסוגל לזה. הוא כביכול רוצה לגדול, רוצה להיות גדול, אבל זה מפני שהוא בעצמו "יש מאין". יש לו איזה גרגיר קטן של "יש", כלומר מהאור שהתחיל את קיומו, אבל מתוך הטבע שלו, מתוך מהותו, הוא "מאין".

זהו דבר והיפוכו שנמצא בטבע שלנו: מצד אחד הוא משתוקק לגדלות, אבל מצד שני הוא לא יכול להשיג שום דבר. אנחנו רואים את זה מתוך האבולוציה, מתוך ההיסטוריה של ההתפתחות של האנושות. ברצון לקבל אי אפשר להשיג שום דבר בצורה של מילוי קבוע או שעוד גדל. סך הכול, הסיכוי היחיד לשימוש מוצלח של האגו, זה הגילוי של הרע שמסתתר בו.

ולכן כל כך חשוב לגלות את השפלות העצמית. אם האדם פועל בדומה לחוקר במעבדה, במטרה לגלות את תכונת השִפלות שבתוך הרצון לקבל, אז זו היא הדרך הנכונה, הטובה והקצרה ביותר לגילוי של הבורא.

וכאן נדרשת מאיתנו עבודת ההכנעה. במסגרת העבודה הזאת כל אחד צריך להגדיל את המטרה בעיניו ובעיני החברים, וכמו כן לקבל מהקבוצה דוגמאות של מסירות, אהבת חברים, אהבת הבורא, וכולי. וכל זה אנחנו צריכים לעשות, כדי לגלות בסופו של דבר את השִפלות. כי הרי נאמר, "רם ה', ושפל יראה".

מתוך שיעור על מאמר מספר "שמעתי", 06.11.2013

ידיעות קודמות בנושא:
נוסחת החשיבות
צל הדבוק לאור
הבורא שולט באהבה

לינק מקוצר למאמר: https://laitman.co.il/Vic9k

השאירו תגובה.

כתובת דוא"ל לא תוצגחובה למלא שדות מסומנים *

*

Pin It on Pinterest