דף הבית / אקטואליה / מרקל איחרה

מרקל איחרה

הערה: קנצלרית גרמניה, אנגלה מרקל, הודיעה שגרמניה רוצה לצמצם בצורה חדה את זרם הפליטים לתוך המדינה. היה נדמה שלא יהיה לזה סוף, והם יקבלו עוד ועוד פליטים…

תשובתי: העניין הוא שהפוליטיקאי מסתכל על המצביעים, על הבוחרים. הוא כביכול רץ קדימה, אבל מסב מבטו לאחור. לכן, כשהיא מביטה לאחור מרקל רואה שבכל מדינות אירופה לאט לאט המפלגות הימניות הקיצוניות מנצחות, והיא מפחדת שהיא לא תוכל לנצח ולהמשיך את הקריירה שלה. אז ודאי שעכשיו היא חייבת לחשב מסלול מחדש. אבל העניין הוא שכבר מאוחר! זה כמו עם האקלים, אין דרך חזרה. ישנם דברים שאפשר היה לשנותם, למשל הנזק לאקלים. אם היינו מתחילים לממש את הסכם קיוטו שנחתם לפני 35 שנה, אז היינו יכולים לעשות משהו. אותו הדבר גם כאן.

היינו יכולים מההתחלה לאחד את אירופה, אבל לא עשינו זאת. לא נתנו לאירופאים חינוך נכון לעולם מקושר ואינטגרלי, חינוך שהיה עוזר להם להתאחד. לכן הם איחדו רק את הבנקים שלהם, ובסופו של דבר קיבלו שוק אירופאי. קודם כל, היה צריך לאחד את האנשים ברוח אירופאית אחת, ציביליזציה אירופאית, כדי שהם יתגאו בה! ואז הם לא היו מכניסים אף אחד אליהם, ואירופה הייתה נשארת כפי שהיא. אבל הם עשו הכול כדי לפורר פנימית את עצמם: איחדו בנקים, הפכו להיות תלויים הדדית זה בזה ועוד הכניסו לתוכם אלמנטים עויינים. לכן אין כבר על מה לדבר, הרכבת עזבה את התחנה.

שאלה: כלומר, אינך משנה את התחזית שלך: אירופה תהיה ירוקה (צבע האיסלאם)?

תשובתי: אם היא בכלל תהיה קיימת. אירופה במובן הקודם כבר איננה, זו כבר לא אירופה. לכן נראה את שקיעתה המלאה, ולא ניתן יהיה לעצור זאת. ואנגלה מרקל לא תוכל לעשות שום דבר, הזמן חלף ונעלם. כפי שכבר אמרתי, יש הזדמנויות שעוד אפשר לשנות, למשל ניתן להעניק לאדם חולה תרופה, אמצעים מחזקים, משטר תזונה וכולי. אבל אם הוא כבר הביא את עצמו לסוף שלו, אז הכרחית התערבות מידית עד לניתוח ממש. ולפעמים גם הניתוח לא עוזר, החולה מת. אירופה כבר חוותה הכול. לכן אנגלה מרקל יכולה בשקט להישאר במקומה, אם ישאירו אותה, כי זה כבר לא יעזור.

מתוך תוכנית הטלוויזיה "חדשות עם מיכאל לייטמן", 14.12.2015

 

לינק מקוצר למאמר: https://laitman.co.il/ucJAU

השאירו תגובה.

כתובת דוא"ל לא תוצגחובה למלא שדות מסומנים *

*

Pin It on Pinterest