דף הבית / חינוך, ילדים / מקפצה לשלמות

מקפצה לשלמות

היום יש לנו הזדמנות ענקית להביא את הכוחות שלנו להבראת האנושות, בהשגת הדרגה הבאה, המימד הבא, מרחב בלתי מוגבל בעל אין סוף מימדים, שבו אנחנו מרגישים נצחיות, שלמות, קיימים בתוכו מבלי להרגיש חיים ומוות, ששולט רק על הגוף הבהמי שלנו, בכך שמעביר אותו מדרגות דומם, צומח וחי, וחזרה מדרגת חי לצומח ולדומם. ואנחנו צריכים לפרוץ עכשיו לדרגה הבאה.

בחכמת הקבלה קיים "עולם האצילות" (מהמילה "אצלו"). ב"עולם האצילות" קיימות הזדמנויות עצומות ובלתי מוגבלות של תובנה, מילוי, השגת הקיום, שזה נצחיות ושלמות. מתחת ל"עולם האצילות" קיימים שלושה עולמות (מלמעלה למטה): "בריאה", "יצירה", "עשייה". "עולם העשייה", הוא הנמוך ביותר מבין העולמות, והוא נקרא "דומם". העולם הבא, "עולם היצירה" נקרא "צומח", ו"עולם הבריאה" נקרא "חי".

העולמות האלה (עשייה, יצירה, בריאה) נותנים במצב שלנו שלוש דרגות: דרגות הדומם, הצומח והחי של הטבע. הדרגות הנמוכות מאוד והזמניות האלה דרושות רק כדי לעלות מהן ולהשיג את "עולם האצילות", עולם של תבונה, עולם של כוחות. "עולם האצילות", זה לא עולם של חומר. כל החומר נמצא תחתיו בשלושת העולמות: בריאה, יצירה, עשייה.

לכן, אנחנו צריכים להסתכל על כל מה שקיים היום בהרגשות ובהשגות שלנו, במי שאנחנו, כעל משהו שאנחנו לא לוקחים איתנו. אנחנו הולכים להשגה חדשה, למימד חדש של פרדיגמה שונה לחלוטין. אנחנו צריכים להתאסף פנימית, להתחבר למערכת אחת, ובאותה המידה שבה אנחנו נתחבר בינינו, היא תעלה אותנו לעולם הבא, איפה שלגמרי לא קיימות שום הגבלות מנקודת המבט של החומר הדומם, הצומח והחי, זהו רק עולם של כוח, מידע ומילוי.

כמובן, אני לא מספר את זה לקהל הרחב, מפני שהוא יכול לתפוס את זה כמיסטיקה או New Age. אף על פי שזהו ידע עתיק, שנותן לנו הרבה מידע נכון גם להיום וגם בהמשך ההתקדמות שלנו. אנחנו רואים עד כמה זה היום מאושר באנושות. וכל מה שעבר במשך ההיסטוריה, שעליו דובר עוד לפני אלפי שנים בקבלה, למעשה התגשם. לכן אין לנו שום יסודות שלא לבטוח בה, אפילו כדי לבדוק, להסתכל איך זה עובד. ברגע שאנחנו מתחילים להשתמש בשיטת האיחוד האינטגרלית, אנחנו מייד מרגישים שכאן נפתחות הזדמנויות חדשות להתעלות האדם, לצורך המעבר שלו לדרגה הבאה.

מתוך שיחה מס' 33 על החינוך האינטגרלי, 25.05.2012

ידיעות קודמות בנושא:
קפיצה לתוך מימד חדש
העם הוא הממשלה החדשה
הפופולאריות של השיטה האינטגרלית

לינק מקוצר למאמר: https://laitman.co.il/ySgvw

השאירו תגובה.

כתובת דוא"ל לא תוצגחובה למלא שדות מסומנים *

*

Pin It on Pinterest