דף הבית / אקטואליה / ישראל היום / מקור הגזענות (חיים חדשים – 562)

מקור הגזענות (חיים חדשים – 562)

ההבדל בצבעי העור מושרש עמוק בטבע, בני אדם לבנים, שחורים, צהובים ואדומים. בעיית הגזענות אינה יכולה להיפתר, היא מצויה עמוק בתוך מודעות האדם. (שיחה עם הרב ד"ר מיכאל לייטמן, אורן לוי ויעל לשד-הראל)

תוכנית הטלוויזיה "חיים חדשים" בנושא "מגמות עולמיות: מקור הגזענות".

לצפייה/האזנה: WMV וידאו | MP3 אודיו | MP4 וידאו

להורדת התוכנית: WMV וידאו | MP3 אודיו | MP4 וידאו

תקציר השיחה:

ההבדל בצבעי העור מושרש עמוק בטבע, בני אדם לבנים, שחורים, צהובים ואדומים. בעיית הגזענות אינה יכולה להיפתר, היא מצויה עמוק בתוך מודעות האדם.

ניתן בידינו רק לבצע טיפול שורש, לחנך ל"ואהבת לרעך כמוך", בעזרת כוח האור המתקן, משום שבאופן טבעי, האגו שלנו רוצה להתנשא מעל האחרים, להרגיש שאנו מיוחדים, נעלים.

יש ארבע דרגות בהתפתחות החומר, ולכן במין האנושי יש לבן, שחור, צהוב ואדום. החלוקה הזו לארבע קיימת בכל פרט, זו הנוסחה הכללית של הבריאה, י-ה-ו-ה. לכן, אין אפשרות להשוות בין כולם, אלא רק בהתעלות אל השורש האחד שלנו. בדומה לאם שיש לה ארבעה ילדים, לבן, שחור, צהוב ואדום – כולם שלה, הם באו ממנה.

האדם מסתכל על השונה ממנו ומרגיש שוני, הבדל. שום חינוך רגיל או חקיקה לא יפתרו זאת. ההתפתחות המודרנית התרחשה קודם אצל לבנים, אחריהם הצהובים, האדומים ולבסוף השחורים. זה לא אומר מי טוב יותר ומי פחות, זה פשוט סדר ההתפתחות.

לכן בהיסטוריה האנושית-האגואיסטית, תמיד האדם הלבן התגאה ושלט באחרים. בארה"ב ניסו לתקן את היחס הרע לשחורים, השקיעו המון, בסוף כולם רואים שזה מתפוצץ לכולנו בפנים. הפתרון היחיד הוא להעלות את האדם מעל לגופו, מעל הלב והמוח שלו, מעל כל הארציות והחומריות. אז האדם מקבל תפיסה חדשה, רוחנית, הוא מסתכל על האחר לפי תכונותיו הרוחניות.

הפתרון היחיד הוא להעלות את האדם אל השורש של כולנו, לדרגה שבה אין הבדלים ושוני. חכמת הקבלה מעניקה לאדם ערכים של השפעה ותכונות חדשות, היא זו שיכולה להוציא את האדם מעצמו אל עבר הזולת. "ואהבת לרעך כמוך" זה הדבר היחיד שמבטל את הגזענות לגמרי, אין שום פתרון אחר!

לינק מקוצר למאמר: https://laitman.co.il/6Sloz

One comment

  1. פירוש שונה ומיוחד מאוד לשורש השוני בין בני אדם, בבסיס כולנו הגענו ממקור אחד ורק בקבלת האחר כשווה נוכל להגיע להרמוניה

השאירו תגובה.

כתובת דוא"ל לא תוצגחובה למלא שדות מסומנים *

*

Pin It on Pinterest