מקום ליגיעה

כנס בסוצ'י. שיעור מס' 3.

שאלה: כל הפעילויות שלנו במשך היום, חוץ משיעור הבוקר, הן מעורבות, מאחר והן נערכות במעגלים גם לגברים וגם לנשים. יש לי כזאת הרגשה, שבמעגלים האלה הנשים בכלל לא מורגשות, הן הופכות להיות "עדינות כמו שן הארי"…

תשובתי: את לא מרגישה את האגו הנשי? אבל למה הוא צריך להתגלות? אין כזאת מצווה להיות אגואיסטית גדולה. להיפך, אם מה שיש לך כבר מתוקן, זה אומר, שאת אדם רוחני. אבל אם אינך יודעת מה צריך לתקן בך, זה אומר, שאת לא עובדת על עצמך, לכן האגו לא מתגלה בך.

הערה: נוצר כזה רושם, שבקרב הנשים חסר איחוד פנימי. כל אחת לעצמה.

תשובתי: ומי מפריע לך? את מתלוננת שהאגו לא מתגלה בך. אבל האור העליון הוא זה שצריך לגלותו, אותו האור שמשפיע עליך ומזה את מרגישה את עצמך כאגואיסטית גדולה. כלומר האגו מתגלה כאשר את משקיעה מאמצים.

לכן את צריכה להשתדל יותר ויותר לשרת את האחרים, לעבוד על איחוד, על עזרה. כאשר את תסיימי לעבוד במדרגה הזאת, אז יראו לך, שאת בעצם אגואיסטית גדולה ועושה את כל זה למען עצמך.

אנחנו בשום אופן לא מייצרים פעולות שליליות ולא מעוררים בתוכנו מחשבות או רצונות שליליים. אנחנו מתקדמים רק קדימה וכלפי מעלה, אבל אף פעם לא לאחור ולא למטה. אף פעם. ולאחר שאדם סיים לעבד את הדרגה הנוכחית, תמיד מופיעה הדרגה הבאה של האגו.

אבל אם את אפילו לא מרגישה בתוכך את האגו, אז את נשארת בדרגה הקודמת. זה אומר, שהשקעת מעט מאמצים כדי להפוך את הקבוצה שלנו בעינייך כאחד שלם יחידי.

מתוך שיעור מס' 3 בכנס בסוצ'י, 14.07.2014

ידיעות קודמות בנושא:
ערבות, לכולם!
מחיקת ההבדלים בעבודה רוחנית
מטרה אחת לשנינו

לינק מקוצר למאמר: https://laitman.co.il/BEuv6

השאירו תגובה.

כתובת דוא"ל לא תוצגחובה למלא שדות מסומנים *

*

Pin It on Pinterest