מקום העבודה

העבודה שלנו, כמו כל עבודה אחרת, מורכבת משלושה מרכיבים עיקריים:

  • מקום העבודה.
  • האמצעים לביצוע.
  • הידע של מה שצריך לעשות.

מקום העבודה הוא אותה המערכת המקולקלת שאותה אנחנו צריכים לתקן. המערכת הזאת היא הדבר העיקרי עבורנו. אנחנו צריכים להבין שאנחנו חייבים להימצא דווקא בתוכה. היא "נשברה" והוכנה לעבודה שלנו.

בניסיונות שלנו להפעיל את המערכת הזאת, אנחנו צריכים לגלות את הקלקול שלה, בדיוק כפי שאנחנו מגלים תקלה במנוע כאשר אנחנו מנסים להתניע אותו. ולאחר מכן אנחנו מנסים לקבוע מה בדיוק לא פועל. גם רופאים עורכים בדיקות, כלומר, בודקים את הגוף כדי לאבחן את הפרמטרים הלא בריאים והלא תקינים של המערכות שלו. זה הכרחי בשלב הראשון.

אם כן, אנחנו משקיעים מאמצים באבחון המערכת, כשיש לנו את הידע, האמצעים והאפשרות לאבחן אותה כדי לגלות את התקלה שלה. זה כבר חלק מהעבודה, והוא לא כל כך פשוט. לפעמים משלמים הרבה כסף כדי לקבל אבחון נכון. הרי העיקר זה לקבוע את המחלה, והתרופה כבר תימצא.

ולכן אנחנו צריכים להבין: הכול מתחיל, מתממש ומסתיים רק בקבוצה, וזוהי אותה המערכת שאנחנו צריכים לתקן. עדיין לא גילינו היכן הקלקול שלה, או שמיששנו אותו, אבל פספסנו. אבל זה בסדר, כך מתבצע האבחון. בכל מקרה, לפני שאנחנו ניגשים לתיקון, אנחנו עדיין צריכים לבדוק את הכול באופן יסודי.

קודם כל, אנחנו צריכים להבין בצורה מדויקת וחד משמעית, שאנחנו צריכים להימצא בתוך המערכת הזאת עם כל הרצונות, הידע והתכונות שלנו. רק אז נוכל לדבר על הצעדים הבאים. זה חייב להיות ברור לגמרי: בלי שאנחנו מדברים על הסביבה, על רשת הקשר ההדדית שלנו, אז אין לנו על מה לדבר. זה אומר שעדיין לא מצאנו את מקום העבודה והתיקון.

מתוך שיעור על מאמרו של בעל הסולם "החרות", 26.12.2011

ידיעות קודמות בנושא:
פריצה חדשה
חייבים להיכנס למערכת
לא ניתן ללמוד נהיגה בתיאוריה

לינק מקוצר למאמר: https://laitman.co.il/sjL7D

השאירו תגובה.

כתובת דוא"ל לא תוצגחובה למלא שדות מסומנים *

*

Pin It on Pinterest