מקודד רוחני

שאלה: האם ניתן להשתמש בדמיון כדי לדמיין לעצמי את המצב העתידי המתוקן?

תשובתי: זה תלוי במה שאנחנו מדמיינים לעצמנו במדרגה הבאה. כדי לתאר אותה לעצמנו באופן מכני, אנחנו מציירים שׂרטוטים. אנחנו יכולים להכניס את כל התנאים של המדרגה הבאה לאיזושהי טבלה, לפרט לפרטים טכניים את המצבים האלה, הרצונות, המסכים, דרגות העביות, כניסת ויציאת האורות, האורות הפנימיים והמקיפים, חלוקת המדרגה להרבה מערכות פנימיות וחיצונית בצמצום ב'.

אך בסיכומו של דבר אנחנו עוברים לאותן אבחנות רוחניות שרשמו המקובלים כדי לתאר זה לזה תנאים טכניים שצריך לבצע, כדי להרגיש את מה שהם רוצים להעביר לאחֵר. נניח שאני נותן לך דף עם תווים, כלומר מעביר לך נתונים. אתה יכול לעשות מהם משהו? – לא. אתה צריך לתפוס אותם כמידע חיצוני, ואחר כך לבצע אותם בפנימיות. אם אתה יודע לקרוא תווים, אתה יכול לשיר, ואז תבין למה התכוונתי בזה.

את אותו הדבר עושים המקובלים. הם מעבירים לך נתונים טכניים. תבצע אותם בתוך הנשמה שלך, ותקבל את מה שהם התכוונו אליו. תגלה על מה הם מדברים. באופן זהה אנחנו מעבירים מידע באינטרנט. אני מצייר תמונה על מסך המחשב או שאני מקבל תמונה ממצלמה, שומר את התמונה בפורמט מסוים ושולח אליך את המידע הזה בקו תקשורת. אתה מקבל את הנתונים הטכניים האלה ובעזרת מקודד, שוב הופך אותם לתמונה על המסך.

כך המקובלים נמצאים בקשר זה עם זה. הם השׂיגו את התמונה הרוחנית, רשמו אותה והעבירו אלינו. אך לנו אין את אותו המקודד ואיננו מסוגלים להפוך את הנתונים האלה לאותה התמונה. אנחנו קוראים ואין לנו שום תיאור ומושׂג על מה הם מדברים, זה נראה לנו פשוט כפנטזיה. אף לא אחת מארבעת השׂפות שבהן המקובלים תיארו לנו את העולם הרוחני: התורה, ההלכה, האגדה והקבלה. איננו יכולים לפענח ולהפיק מהם את המסר.

אך מה אומרים המקובלים? – תשתמשו בטקסטים האלה בתור "אמצעי נפלא" (סגולה). מה זאת סגולה? – אם אתה רוצה להשׂיג גילוי ובאיזשהו אופן מבין שזה ניתן רק בתכונת ההשפעה, כשאתה רואה את עצמך ואת כל העולם באהבה ובהשפעה זה לזה, בערבות הדדית, כאיש אחד בלב אחד, אם תשתוקק לתמונה הזאת, אתה תתחיל להתקרב לפענוח הנכון של הטקסטים האלה. זה ישפיע עליך, ובסופו של דבר יתגלה בך אותו המקודד הרוחני. לכן אנחנו קוראים את ספר הזוהר.

מתוך שיעור על הקדמת ספר הזוהר, 28.12.2010

ידיעות קודמות בנושא:
פרמטו את עצמכם לרוחניות
סגולה – גישה למערכת הרוחנית
תארו לעצמכם שהחלום מתגשם!

לינק מקוצר למאמר: https://laitman.co.il/cYZmx

השאירו תגובה.

כתובת דוא"ל לא תוצגחובה למלא שדות מסומנים *

*

Pin It on Pinterest