מציאות שקופה

laitman_2009-07_0229_70.jpg

חכמת הקבלה מיועדת לעזור לנו למשוך את המאור המחזיר למוטב ולהרגיש את העולם כטוב. כל מה שאנחנו צריכים, זה להידמות לאור. ישנה איזו תמונה בודדת בתוך הסרט של החיים, היכן שכעת נמצאים אני ואנשים הסובבים אותי. כשאני מושך על עצמי אור, אני הופך את התמונה הזאת לטובה. אני ממלא אותה באור, בטוב, בביטחון, בנצחיות! אז אני מתפתח בדרך טובה ונעימה.

ניתן לומר כמובן, שזה עדיין אגואיזם גדול יותר מאשר בחיים הרגילים, אם אנחנו רוצים לשנות את גורלנו לטובה. נכון אנחנו שואפים לחיים טובים, הרי מטרת הבריאה הייתה ליהנות לנבראיו. אך האמצעי שבעזרתו אנחנו משיגים זאת, זה התעלות מעל לאגואיזם שלנו.

לכן, הדבר הראשון שעלינו לברר בחכמת הקבלה הוא היכן נמצאת הבחירה החופשית שלנו. שיסבירו לי, מה בדיוק תלוי בי?! ואת כל השאר אני כבר אלמד מתוך הסקרנות, אך אלה הן כבר תוספות טובות ונעימות. העיקר בשבילי זה לברר: על מה אני יכול באמת להשפיע. אחרת אנחנו מביטים לאחור על חיינו ורואים, שלא יכולנו לשנות בהם מאומה. האם אנחנו סידרנו בעצמנו את החיים או שמישהו סידר אותם עבורנו?

איננו עושים דבר חוץ מהמשכת האור, אשר משנה עבורנו הכול. כל הפעולות שנעשו על ידנו אינן תלויות בנו לחלוטין. בנו תלוי רק כיצד נראה אותן, באיזו זווית: באופן אגואיסטי או בכוונה על מנת להשפיע, וזה ישנה את כל התמונה שלנו. בזה כל החופש שלנו!

ישנו בעולם כוח, אשר ממתין שנרצה את פעולתו עלינו, כדי לשנות את הטבע שלנו, את תכונותינו. בכוחנו למשוך אותו כדי שהוא ישנה אותנו, ואז נראה את כל העולם כטוב, העולם ישתנה, הכול יתהפך!

כאן ועכשיו נראה את העולם הרוחני, במקום העולם הגשמי הזה. דרך הלבושים האלה, דרך בני האדם האלה, דרך כל מה שסובב אותנו, נראה את העולם הרוחני כמו דרך מציאות שקופה. ואז נבין מה מתרחש כאן, למה הכול מסתובב באופן כזה! ונוכל להצדיק את המצב הזה, נבין שהוא טוב, הרי נראה את הקשר של כל מה שמתרחש עם המטרה הנעלה, הנשׂגבת והנפלאה.

מתוך שיעור על מאמר מספר "שמעתי", 02.07.2010

רשומות קודמות בנושא:
סדרה ושמה "חיי"
המציאות שלנו – סרט החוזר עצמו

לינק מקוצר למאמר: https://laitman.co.il/T8LWL

One comment

  1. שלום הרב לייטמן לך על מעשים טובים

השאירו תגובה.

כתובת דוא"ל לא תוצגחובה למלא שדות מסומנים *

*

Pin It on Pinterest