מצווה אחת

מתוך כתבי המקובלים אנחנו למדים, כי כל מה שהכינו בשבילנו זו השבירה שעלינו לתקן. לכן קיימת רק מצווה אחת, תיקון השבירה, כלומר שיחזור הקשר בין הנשמות שצריכות להתאחד שוב לנשמה אחת. אך מכיוון שהנשמה הכללית וחלקיה, כל נשמה בנפרד, נשברו למספר רב של חלקים, נדמה לנו כי מצפות לנו פעולות שונות רבות. אך הן כולן בעצם מהוות את אותה הפעולה, חיבור.

ראשית עלינו לצמצם את הרצון האגואיסטי שלנו ולהתרומם מעליו בהשפעה על מנת להשפיע, שזוהי מצווה "תשובה מיראה". אחר כך עלינו לתקן את עצמנו לקבלה על מנת להשפיע, מה שנקרא "תשובה מאהבה". ו"ואהבת לרעך כמוך" זו התוצאה של כל התיקון שלנו. כתוצאה מכך כל החלקים צריכים להתחבר לאחד שלם ללא שום הבדל ביניהם. כלומר, למעשה קיימת רק מצווה אחת, חיבור.

אנחנו עוד נצטרך לגלות עד כמה הכול בעולמנו מיועד ומוכן לביצוע של המצווה האחת הזאת. הכול מוכן על מנת לתת לנו אפשרות להתרומם בדרך פשוטה וטובה, ראשית לגילוי מצב השבירה, ואחר כך לתיקון שלו. לכן נדמה לנו, כי צריך לעשות מספר רב של פעולות: בתוך עצמנו, בתוך הקבוצה הקבלית, במשפחה, בחברה, בעולם, בכל אנושות, אך צריך כל הזמן להחזיק על הכוונת (בכוונה), שמדובר כאן רק בפעולה אחת ויחידה של חיבור.

הטבע של הפעולה הזאת הוא השגת האחדות, דבר שפותר לנו תסבוכת גדולה. אחרת, איננו מבינים מדוע אנחנו עוברים מצבים שונים כאלה, קשים, מסובכים, מעורפלים ומדוע רודפים אותנו בחיים כל כך הרבה קשיים ובעיות. ולמעשה, הסיבה היא רק אחת, חוסר חיבור. והתרופה לכל המצב היא גם חיבור.

אם אנחנו נדמיין לעצמנו את המצב הרצוי הקיים, והמצב הבא שלנו בצורה כזאת: מחוסר חיבור המתגלה לנו לחיבור, אז כל הבעיות תפתרנה, הכול יתבהר, הכול יתמלא באור. ואם אנחנו כל הזמן נחזיק את עצמנו בכוונה כזאת, נעלה מעל המצב המסובך ומעל השבירה לפעולת האחדות, האמונה מעל הדעת. כלומר, לא נטבע בתוך הרצונות שלנו, הרגשות, חוסר ההבנות והחושך, אלא נבין כי כל זה הוא תוצאה של חוסר חיבור, ואם נעשה את כל מה שתלוי בנו על מנת להשיג את החיבור, האור ישיג אותי.

מתוך שיעור על מאמרו של בעל הסולם "אהבת הבורא ואהבת הבריות", 05.10.2010

ידיעות קודמות בנושא:
המצווה העיקרית
הניצוץ שממנו מתחיל האדם
הקבוצה היום, זה אתה מחר

לינק מקוצר למאמר: https://laitman.co.il/oAW3F

השאירו תגובה.

כתובת דוא"ל לא תוצגחובה למלא שדות מסומנים *

*

Pin It on Pinterest