מעלית רוחנית

laitman_2009-11_8718-70.jpg

כיצד פועלת "המעלית הרוחנית"?

אנחנו קשורים באופן כזה שכל אחד יכול לעזור לשני. לכן כל אחד, בחציו העליון נמצא בתוך העליון, ובחציו התחתון נמצא בתחתון. יוצא מכך שאני תמיד מחובר עם העליון. החלק העליון של הפרצוף הרוחני שלי (גו"ע – גלגלתא ועיניים) נכנס פנימה לחלק התחתון של המדרגה העליונה (אח"פ – אוזן, חותם, פה). בתוך האח"פ של העליון אני מרגיש חושך, מאחר והוא יותר משפיע! השפעה גדולה היא חושך בשבילי, כי הרי אינני רוצה בה!

אבל אם אני מתגבר על האגו שלי ועושה מעצמי "קטן", הגו"ע, רק כלים דהשפעה, אני מבטל את האגו שלי, האח"פ, הכלים דקבלה, הרצון האגואיסטי, אינני מעוניין להרגיש אותו, כאילו שהוא איננו קיים – אז אני מתחבר עם העליון לאחד שלם.

הגו"ע שלי (הכתר והחכמה) והאח"פ של העליון (הבינה, התפארת והמלכות) יוצרים יחד פרצוף שלם, בעשר ספירות שלמות.

heb-2010-01-25_rh-zohar_lesson_bb_erev_2.jpg

גם החלק העליון בתורו, נמצא בקשר כזה עם החלק העליון שלו – וכך כולנו יחד מתאחדים ופועלים כגוף אחד כללי. כולנו מחוברים בשרשרת כזאת, והיכן שכל חוליה מתחברת באחרת, קיים תמיד חלק משותף ביניהן.

ההבדל בין שרשרת רגילה ובינינו הוא רק בכך שבשרשרת הנשמות שלנו בכלל לא קיימים חלקים חופשיים, תמיד החלק העליון שלי מחובר עם המדרגה העליונה, והחלק התחתון מחובר עם המדרגה התחתונה, ואין בי שום דבר שנמצא חופשי מקשר. אני תמיד, באופן מוחלט, מקושר עם כולם ודווקא בכך טמונה כל מהותי!

כל ההצלה שלנו היא בקשר הזה, אנחנו תמיד יכולים להיעזר בו. לכן בכל מצב, אם רע לי או טוב, אני מייד צריך לפנות לעזרה לאלו שנמצאים בקרבתי, לאותם האנשים שמשתוקקים לאותה המטרה. אם אני אתחבר איתם, אז אוכל לקחת מהם את כל הכוח הקיים ברשותם. לשם כך יש לי את כל האפשרויות, כי הרי אני מחובר איתם, עליי רק לעורר את הקשר הזה!

אם אדם נקלע למצב שאין הוא מבין ומרגיש דבר, נמצא בחוסר אכפתיות, בחושך, מצב רוח רע – משמע שאין הוא פועל מספיק. זה תלוי רק בו, כי הרי כל מה שנחוץ לו כבר מוכן עבורו.

מתוך שיעור ערב על ספר הזוהר, 25.01.2010

לינק מקוצר למאמר: https://laitman.co.il/cne43

השאירו תגובה.

כתובת דוא"ל לא תוצגחובה למלא שדות מסומנים *

*

Pin It on Pinterest