דף הבית / קבלה לעם / התפתחות רוחנית / מעלה לאין סוף במדרגות האהבה

מעלה לאין סוף במדרגות האהבה

laitman_2009-05-xx_ny_4848_70.jpg

אם היינו משפיעים לבורא הודות לרצון שהוא בנה בתוכנו, האם יכולה להיות אהבה יותר מזויפת וצבועה מזה?! יוצא שאני אוהב אותו כי הוא יצר אותי כזה, בכדי שאני אוהב אותו. באהבה לא יכול להיות מצב שהרצון יצא לא ממני! לכן לא היה ניתן לברוא אותנו עם רצון מוכן לאהוב אותו. זה יהיה פשוט דוחה ומגעיל.

האהבה חייבת להיות כנה לחלוטין בשורשה, לכן היא צריכה להופיע במקום ריק לחלוטין, חסרת כל הנאה עצמית לגמרי, אינה תלויה בדבר, בשום קבלת תענוגים. כיצד אני יכול להשיג אהבה כזאת טהורה, מוחלטת ונצחית, שאינה דורשת בתשובה שום שׂכר, שתהיה חסרת כל הנאה עצמית לגמרי?! בדיוק אותו היחס של הנברא כלפי הבורא, כמו שלבורא כלפי הנברא?

יוצא שאת הרצון הזה, הנחיצות להשפעה, עלינו לבנות בעצמנו, בזה מסתכמת כל ההתפתחות שלנו מכאן ועד לעולם אין סוף, להשיג נחיצות באהבה! החיסרון הזה לאהבה אינו נעלם, מאחר ואנחנו בעצמנו יוצרים אותו בתוכנו. אנחנו בעצמנו נאחזים בחיסרון הזה והודות לו יכולים להשפיע ולאהוב.

לכן הכלי הרוחני הזה לעולם אינו עולה על גדותיו! הוא אינו יכול להתמלא, אנחנו רק מכסים אותו מלמעלה, כמו שנאמר: "על כל פשעים תכסה אהבה". ומהכיסוי הזה, החיסרון הופך להיות גדול יותר. אני שוב מכסה אותו והוא שוב גדל. כלומר הוא תמיד רק מתלקח יותר ויותר.

לכן התהליך שאנו עוברים אינו יכול להיות אחר, הוא נובע מסוף המעשה במחשבה תחילה. כי אם הבורא רוצה להביא אותנו לאהבה הדדית, לאותה האהבה כמו שיש אצלו כלפינו, אין ברירה אחרת. מלמעלה, מתוך הנקודה הסופית, כבר נפתח כל סולם המדרגות אלינו אל תחילת הדרך, ואנחנו חייבים לעבור את הדרך הזו כפי שאנו הולכים בה כעת.

מתוך שיעור על מאמרו של בעל הסולם "מתן תורה", 03.05.2010

רשומות קודמות בנושא:
בדומה לאֵם, האוהבת את בנה
לאהבה אין גבולות

לינק מקוצר למאמר: https://laitman.co.il/u967A

השאירו תגובה.

כתובת דוא"ל לא תוצגחובה למלא שדות מסומנים *

*

Pin It on Pinterest