מעילה רוחנית

"וידבר ה' אל משה לאמר: דבר אל בני ישראל ואמרת אלהם איש איש כי תשטה אשתו ומעלה בו מעל: ושכב איש אתה שכבת זרע ונעלם מעיני אישה ונסתרה והיא נטמאה ועד אין בה והוא לא נתפשה: ועבר עליו רוח קנאה וקנא את אשתו והוא נטמאה או עבר עליו רוח קנאה וקנא את אשתו והיא לא נטמאה: והביא האיש את אשתו אל הכהן והביא את קרבנה עליה עשירת האיפה קמח שערים לא יצק עליו שמן ולא יתן עליו לבנה כי מנחת קנאת הוא מנחת זכרון מזכרת עון" (נשא, ה', י"א-ט"ו).

נניח שיש לי כיוון ברור מאוד לבורא, ולכיוון הזה אני קושר בהדרגה את כל הרצונות שלי, כדי שהם יעזרו לי להתקרב אליו, לעלות לדרגה שיותר גבוהה ממני. למרות התכונות האגואיסטיות שלי, שרוצות למשוך אותי לתענוגים גשמיים של העולם הזה, אני רוצה להפנות אותם להשגת העולם העליון, הבורא. אני כל הזמן מנסה לכוון את הרצונות האלה בצורה נכונה למטרה: מבטל את עצמי, מתעלה מעל עצמי, כלומר מאמין שכל התנאים והקשיים נובעים מהבורא, כדי שאני אתעלה מעל עצמי ואלך באמונה למעלה מהדעת. זוהי מערכת שלמה, שאותה אני בונה ובאופן כזה פונה אליו עם הרצונות שלי.

אבל פתאום אני מתנתק מהמאמצים הללו ומגלה שהרצונות שאיתם פניתי אליו, משתוקקים עכשיו לכל מיני שטויות של חיי היומיום. זה מה שנקרא "מעילה בבורא". אז מה לעשות?! אני צריך לבדוק את הרצונות שלי: למה זה קרה כך, איפה איבדתי מגע עם המחשבה שהבורא מנהל אותי, בעוד שאני צריך בתגובה להיות בקשר איתו. באיזשהו רגע, בתנאים מסוימים, הרצון שלי פתאום התפתה להפר את הקשר עם הבורא, ולבוא במגע עם איזה סרט, חג, או אירוע אחר בדרגה הגשמית.

למה הרצון הזה מעל בי ולא רוצה להיות דבוק בכוונה לבורא?!

איך אני יכול לחקור זאת זה? רק אם אעלה לדרגת כהן ואעשה בדיקה. אחרת, לא אוכל בשום צורה. באותו המקום בו אני נמצא עכשיו, איבדתי את הרצון. רק האור העליון יכול לעזור לאדם לבדוק למה הוא לא החזיק מעמד, מה השפיע עליו, או שבכוונה הביאו אותו למצב הזה. יש כאן הרבה מאוד דקויות (ניואנסים), אבל הן כולן נפתרות רק בצורה הזאת.

מתוך תוכנית הטלוויזיה "סודות הספר הנצחי", 21.1.2015

לינק מקוצר למאמר: https://laitman.co.il/3kiwA

השאירו תגובה.

כתובת דוא"ל לא תוצגחובה למלא שדות מסומנים *

*

Pin It on Pinterest