מסר להמונים

שאלה: המכשיר העיקרי שלנו, זה השינויים הפנימיים שלנו, הרצון שלנו לגלות את הבורא לבני אדם. איך אפשר להעביר את זה מקבוצה קבלית לחינוך אינטגרלי להמונים?

תשובתי: בשום פנים ואופן אסור לעשות את זה, כי להמונים אין רצון פנימי לגילוי הבורא, אין להם צורך בזה.

לדוגמה, בכנס בערבה אנחנו ראינו אנטילופות. אם היה לך רצון לשוחח על אנטילופות, אז הייתי מדבר איתך עליהן: כמה שהן יפות, בעלות חן וכולי. אבל אין לך רצון לזה ולכן אני לא עובד עליו.

אם אין לך רצון מבפנים, מתוך הגנים, ההורמונים, ה"רשימות" שלך, אין איזו שהיא השתוקקות לעליון, לעולם הרוחני, אז אני לא מדבר איתך על זה, מפני שלא אקבל שום תגובה חוזרת.

שאלה: אבל אני מגיע ל- 99% של ההמונים עם הרצון לגלות להם את הבורא ולא להיטיב את חייהם הגשמיים.

תשובתי: זה לא נכון! אדם, זה אוסף של רצונות. אם אין לו את הרצון הזה, כלומר הוא נמצא איפה שהוא מאוד עמוק בפנים ועדיין לא הגיע תורו, אז אני לא מתכוון לעורר אותו. אני בכלל לא מדבר איתו על הבורא. אני רק רוצה שהוא יתחיל להתחבר עם אחרים.

בתוך החיבור הגשמי האגואיסטי הזה הוא יתחיל להרגיש שזה עובד עליו: "כמה טוב להיות ביחד". ואחר כך מתוך זה הוא יתחיל להרגיש ש"ביחד", זה בכלל דבר טוב, אפילו ללא תועלת חומרית, בתוך ה"ביחד" הזה ישנו מצב מיוחד משלו, שפתאום מתחיל למלא אותו.

אתה כל הזמן מעביר מסר להמונים שמכוון לקשר, לחיבור ואיחוד, והם מקבלים אותו דרכך. בלעדיך הם בעצמם לא יכולים לעשות שום דבר. אתה המוליך של האור מהבורא דרך הקבוצה להמונים. אתה מייצג ערך, מפני שיש לך קבוצה שמתוכה אתה יכול לדלות כוח ולהוליך את הכוח הזה ל"אח"פ", כלומר להמונים.

מתוך שיחה מס' 2 עם קונסטנטין קלצ'נקו, 20.01.2013

ידיעות קודמות בנושא:
לימודים לילדי כיתה א'
איך העולם יגלה את הכוח העליון?
האם יש צורך בקבלה להמונים ?

לינק מקוצר למאמר: https://laitman.co.il/1r2EI

השאירו תגובה.

כתובת דוא"ל לא תוצגחובה למלא שדות מסומנים *

*

Pin It on Pinterest