דף הבית / אקטואליה / מסעדה לערומים

מסעדה לערומים

הערה: השבועון "פורבס" פרסם כתבה על מגמה חדשה בענף המסעדנות: פתיחת מסעדות לערומים. בכניסה לאותן מסעדות משאירים את המכשירים הניידים, פושטים את הבגדים ומתיישבים ליד שולחנות שעומדים מאחורי פרגוד. בלונדון כבר הוגשו 46,000 בקשות לביקור בכזאת מסעדה שנקראת ״The Bunyadi״ והתור מטורף!

התייחסותי: השאלה הנשאלת היא מדוע זה קורה. אינני מתחסד, אני מבין את הטבע האנושי אך מצד שני בכך שאנו מתלבשים אנו לובשים צורה חדשה. לבוש בכל מדינות העולם גם אצל בני אדם פרימיטיביים וגם אצל בני אדם מודרניים זה לא סתם לבוש, אלא הוא מסמל את הכוונה של האדם, את המגמה שלו והתייחסותו בכבוד כלפי אחרים. או שברצונו להבליט את עצמו ואז הוא עונד כל מיני תכשיטים או שהוא רוצה להראות עד כמה הוא מכבד את הסעודה המשותפת, את הבילוי המשותף וזה מעלה את מצב הרוח ומסב תחושת נעימות רבה. סעודה לא חייבת להיות ״מתוחה״, כמו ארוחת בוקר בין דיפלומטים שבה הם לא אוכלים שום דבר אלא מנהלים שיחה דיפלומטית ארוכה, בכל זאת צריך להיות נעים והלבוש כאן הכרחי מכיוון שזה מדגיש את הכבוד שהאדם רוחש לבן שיחו איתו הוא סועד. התור של 46,000 בני אדם למסעדה עבור ערומים מצביע על נסיגה עמוקה של האנושות.

מנקודת מבטה של חכמת הקבלה זה כמובן אירוע משמח מפני שהוא מצביע על כך שאנו מתקרבים לשינויים רציניים באנושות שנצטרך להתחיל לתפוס לאן נכנסנו בהתפתחות השרירותית ולהבין שאיננו יכולים להמשיך כך, עלינו להתחיל לנהל את ההתפתחות ולהפוך לבני אדם ולא להישאר כ״בהמות״. באופן עקרוני ההבדל בינינו לבין הבהמות הוא למעשה בכך שהן לא מתפתחות, ואילו האנושות מתפתחת בצורה איטית מאוד אך באופן שרירותי, תחת השפעתו של ״הכוח העליון״ ללא שום התערבות מצידנו במחשבות, ברגשות ובכוונות שניתנו לנו וכך גם במעשים, אנחנו מתפתחים כמו שנאמר: "לאן שנושבת הרוח". האנושות לא משתתפת בהתפתחות ובמובן זה היא גרועה יותר מבהמות, ניתן לראות זאת לפי מצבה, עלינו לא להסתכל על הקידמה הטכנולוגית אליה הגענו אלא על עצמנו, על התרבות, על האדם, על החברה, כל אלה מתפתחים ל״עיסות רעילות״ שכבר אין במה להתגאות. על האנושות להכיר בעובדה שהיא חייבת להשתתף בצורה נבונה בהתפתחותה, עלינו לגלות את הכוונות של הטבע ולשאוף בעצמנו לאידיאל העליון ולא להכניס את עצמנו למצב הפוך כדי להבין בזמן כלשהו את המגמה השגויה הזאת ואחר כך לתקן אותה בכך שנצטרך לעלות ממש מתוך "בור שופכין".

מתוך תוכנית הטלוויזיה "חדשות עם מיכאל לייטמן", 11.8.2016

לינק מקוצר למאמר: https://laitman.co.il/kPUP2

השאירו תגובה.

כתובת דוא"ל לא תוצגחובה למלא שדות מסומנים *

*

Pin It on Pinterest