דף הבית / אקטואליה / מנהיגים  אגואיסטים

מנהיגים  אגואיסטים

שאלה: בשנת 2020 יערכו בארה"ב הבחירות הבאות לנשיאות. בבחירות הקודמות כולם הטילו ספק בניצחונו של דונלד טראמפ, וביכולתו לפרוץ ואילו אתה אמרת: "לא רק שהוא יפרוץ, אלא הוא גם יהיה נשיא". חלף זמן רב, כעת טראמפ מתקדם באופן פעיל מאוד. הסיסמא שלו: "לשמור על אמריקה חזקה!". בו-זמנית הוא מעביר ביקורת על הדמוקרטים, המדיניות העיקרית שלו מכוונת נגד הגירה בלתי חוקית ובעד הכלכלה של אמריקה. טראמפ, הוא דמות שלא דומה לשום דבר ולאף אחד בזמנינו. כיצד היא הופיעה פתאום?

תשובתי: אני חושב, שגם במדינות אחרות יופיעו דמויות כמו טראמפ, אנשים שמסתכלים בצורה ריאלית על הדברים. אלה לא יהיו פוליטיקאים, אלא דווקא אנשי עסקים, וזה אכן יעשה טוב למדינות שבהן יהיו כאלה מנהיגים.

שאלה: כלומר היחס למדינה שלך צריך להיות כמו לעסק שלך שצריך לשגשג? ואילו כל סוג של יחס דמוקרטי, ליברלי, הוא יחס לא נכון?

תשובתי: ומה מסובב היום את העולם פרט לעסקים? שום דבר. לכן זה טוב מאוד, כאשר בראש המדינה עומדים אנשי עסקים.

שאלה: אם טראמפ ימשיך את המדיניות שלו, אז לא רק באמריקה אלא גם בעולם כולו תהיה בחירה נכונה?

תשובתי: בוודאי, ללא ספק. אני חושב, שהיום כבר רוב אמריקה מבינה את זה וגם חלק גדול של העולם.

הערה: זה מקבל עוד אישור בכך שלדמוקרטים ולליברלים אין פנים שיכולות להתייצב נגדו.

תשובתי: היום לא יכולות להיות להם פנים. הם כבר מסיימים את תקופת הפריחה ההיסטורית שלהם. מנהלי עסקים רציניים הקשורים לתעשייה ולמסחר, זה מה שצריך להיות. זה הבסיס של המדינה והם צריכים לעמוד בראש. אנחנו רואים, כיצד עובד פוליטיקאי-סוחר נכון, איש עסקים, כמו טראמפ. אפשר לראות מה השיגה אמריקה תוך מספר שנים! זה פשוט לא ייאמן! מאיפה זה יכול היה להופיע? ממש לפני כמה חודשים הייתי באמריקה ושוחחתי עם אמריקאים רבים. החשיבה שלהם ממש התהפכה. הם אומרים: "אם נשווה את החיים שהיו לפניו לחיים היום, אז ברור ומובן, שאנחנו צריכים להצביע עבורו".

שאלה: בכל זאת, כך או אחרת, אתה כל הזמן מדבר על קשר, על איחוד אינטגרלי, על עולם מאוחד ומקושר הדדית. אם מנהלי עסקים כאלה יופיעו בכל העולם, האם הם ירצו את הקשרים האלה, הם יבינו שזה העיקר?

תשובתי: רק לטובת העסקים וגם זה טוב, מפני שלא צריך לקשור את העולם האגואיסטי יחד, זה רק יביא למלחמה, למחלוקת, כמו "אירופה המאוחדת".

טראמפ נגד איחוד.

שאלה: אז שמנהלי העסקים האלה ירצו קשר מבחינה אגואיסטית, זה טוב?

תשובתי: כן. בינתיים רק עליהם יכול להתקיים הקשר בעולם. אחר כך, רק במידה שבה הם יבינו שחובה לעשות זאת דרך האדם החדש, במקום טראמפ יעלה מחנך. כלומר אחרי מנהל עסקים יגיע חכם מקובל.

מתוך תוכנית טלוויזיה "חדשות עם מיכאל לייטמן", 25.06.2019

 

 

לינק מקוצר למאמר: https://laitman.co.il/wvy5t

השאירו תגובה.

כתובת דוא"ל לא תוצגחובה למלא שדות מסומנים *

*

Pin It on Pinterest