דף הבית / חינוך, ילדים / ממשבר לאושר

ממשבר לאושר

Laitman_2011-02-03_4456_w.jpg

מתוך ההרצאה באוניברסיטת שאוליי:

שאלה: הבעיה היא כיצד לחנך אותנו המבוגרים שנוכל ליישם את השיטה האינטגרלית. אנחנו כל כך אגואיסטים, שכבר איננו יכולים ללמוד מאף אחד. אתה רוצה לתת ואנחנו לא לוקחים. הילד הקטן ייקח, הוא מתנהג בטבעיות, ואילו אנחנו כבר גדלנו, אנחנו ילדים גדולים. איך אפשר ללמד אותנו לקחת את מה שנותנים לנו באהבה? והאם זאת השליחות שלך?

תשובתי: אני מחשיב את עצמי בסך הכול לאחד ממפתחי תוכנית החינוך של האדם והחברה. במסגרת האקדמיה שלנו נמנים היום קרוב לשני מיליון בני אדם בכל עולם. זו כמות גדולה של אנשים שלומדים, מלמדים, משתתפים בכל האירועים, בפיתוח השיטה האינטגרלית, בצבירת מידע, בקשרים עם מדענים וכולי.

שאלה: והם מאושרים?

תשובתי: אני חושב שכן. הם מרגישים את עצמם כחלק מהעולם האינטגרלי, וזה מביא לאנשים אושר. אנחנו מהווים חלק מהטבע ובנויים כך שאם נמצאים איתו באיזון, אז מקבלים הרגשה של מילוי.

שאלה: כאשר אנחנו נהיה בהרמוניה עם עצמנו, אז לא יופיעו אצלנו השאלות מהיכן לקחת משהו, מה לעשות וכדומה. אנחנו לא נדאג מה לאכול ולשתות, אלא רק למי עוד להשפיע, עם מי להתחלק?

תשובתי: יכול להיות שהחברה תשיג בשלב כלשהו כאלה גבהים. אבל אני לא מסתכל לטווח הרחוק. היום אנחנו מדברים על שיתוף הפעולה ההדדי והנכון בינינו, מפני שהמשבר מחייב אותנו לכך. המטרה הספציפית היא להתגבר על המשבר שפשוט הורג אותנו.

המשבר יימשך כל עוד אנחנו לא נאזן אותו. הוא כל הזמן מתפתח בגלים, נדמה שהוא נעלם ושוב חוזר. וכך זה יימשך. לכן, המטרה המיידית שלנו היא לאזן את המשבר. והדבר העיקרי הוא, שאפשר לעשות זאת רק בעזרת החינוך, מתוך רצון חופשי. בשום פנים ואופן לא יכולה להיות כאן כפייה, כבר ראינו את זה בזמן השלטון הסובייטי, כאשר אספו בכוח את האנשים לקולחוזים. בשום פנים ואופן לא! האיחוד צריך להיות רק לאחר הכרת הנחיצות בו, שלזה מחייב אותנו הטבע, ולא איזו מפלגה או שיטה. אלא רק הטבע!

מתוך הרצאה באוניברסיטת שאוליי, 22.03.2012

ידיעות קודמות בנושא:
החינוך האינטגרלי של בני הזוג
החינוך האינטגרלי: וירטואלי או פיזי?
אושר בשניים

לינק מקוצר למאמר: https://laitman.co.il/Oo38v

השאירו תגובה.

כתובת דוא"ל לא תוצגחובה למלא שדות מסומנים *

*

Pin It on Pinterest