דף הבית / קבלה לעם / התפתחות רוחנית / "ממעמקים קראתיך"

"ממעמקים קראתיך"

laitman_2011-02-25_9307-70.jpg

שאלה: כיצד ניתן לנצל בצורה נכונה את כוח האור, שאותו אנחנו מושכים בזמן קריאת ספר הזוהר, כדי לגלות דווקא בירידה את הקשר עם הדרך הרוחנית ואת הרצון לקשר הזה?

תשובתי: דווקא בזמן הירידה נוצרת תפילה אמיתית. נכתב: "ממעמקים קראתיך" (תהילים ק"ל), כלומר מתוך הירידה.

ירידה, זה זמן מאוד מועיל עבור האדם, מפני שאז הוא מרגיש חוסר מילוי, נחיצות, רצון. ועליו רק לזהות את החיסרון הזה, לעצבו בצורה נכונה, להבין, מה בדיוק חסר לו ולאן לכוון את הרצון הזה.

אם הוא מגלה את כל החסרונות של המילוי, את הרצונות, ההשתוקקויות, חושך ובלבול, ומכוון את כל זה לקשר עם האחרים כדי לגלות שָם את תכונת ההשפעה, אז זה טוב.

חסרים לנו רק רצונות, נחיצויות. הבעיה הגדולה ביותר, היא אם האדם אינו מזהה, מה חסר לו. הוא יכול ללמוד שנים רבות, להימצא בהתפעלות גדולה ולהרגיש את עצמו כמתקדם, שהכל טוב, שהוא מרגיש, משׂיג והולך קדימה. אך הוא הולך, בכך שמונע על ידי כוח אחד, כוח הקבלה, האגואיזם, כמו בעולם הזה, ואינו מתקדם רוחנית.

השׂגה רוחנית אפשרית רק על בסיס של אכזבות, ירידות ודחיות מהרצון להתחבר עם האחרים. כמשקל נגד לרצון להתחבר, שאליו הוא משתוקק באופן מלאכותי בכך שבונה אותו על ידי המאמצים שלו, הוא מרגיש דחייה מהקשר עם אחרים. הדחייה הזאת, זה כבר גילוי אמיתי של חוסר איחוד. אז הוא עובד על הדחייה הזאת, כדי להתחבר עם האחרים, וכך רוכש רצון אמיתי.

מתוך שיעור על ספר הזוהר, 11.05.2011

ידיעות קודמות בנושא:
כל השערים ננעלו חוץ משער הדמעות
הרוחניות מתחילה מהשבירה
העיקר להכין את הרצון

לינק מקוצר למאמר: https://laitman.co.il/J8Xtl

השאירו תגובה.

כתובת דוא"ל לא תוצגחובה למלא שדות מסומנים *

*

Pin It on Pinterest