ממדרגה למדרגה

Laitman_2010-12-12_9500.jpg

אנחנו כבר מבינים, שאנו יכולים לגלות מצב רוחני חדש רק בחיבור ובאיחוד בינינו, ועכשיו מתחילים לתפוס כיצד לנוע ממדרגה למדרגה. לראשונה, אנחנו הגענו להכרת הדרך שלנו, המרכיבים שלה, הפעולות: תחילה, צעד ברגל ימין, אחר כך צעד ברגל שמאל והגוף באמצע. כך אנחנו מתקדמים ב"קו אמצעי": רגל ימין, רגל שמאל ועוד צעד קדימה. רגל ימין ראשונה, ורק אחר כך רגל שמאל, וזה נעשה מצידנו.

אנחנו תמיד מתחילים מ"קו ימין", מפני שכל הזמן הולכים לכיוון של השפעה, אהבה, חיבור ואיחוד, ב"אמונה למעלה מהדעת". ואילו "קו שמאל", לפי איך שהאור יגלה לנו, כך זה יהיה. לכן בכל מדרגה נאמר: "בראתי יצר הרע, בראתי תורה תבלין", לתיקונו, כלומר את מערכת השפעת האור על היצר הרע, שאותו אתה תתקן בעזרת האור ובאופן כזה תוכל להתקדם קדימה.

וזוהי המערכת שבה אנחנו נמצאים.

צד ימין, זו השפעה, אהבה, חיבור ואיחוד (∑), כלומר כל מה שבא מצד החסד. צד שמאל, זה הרצון לקבל, לדעת, כוח הקבלה, כלומר האגו. ואילו אני נמצא באמצע. לֵמה אני משייך את עצמי? – ל"נקודה שבלב", ולכן אני, זה מי שמכוון ומשתוקק לבורא.

נשאלת השאלה: איך אני מתקדם קדימה? הפעולה הראשונה שלי, זה שאני הולך ל"קו ימין", כלומר משתוקק להשפעה, אהבה, איחוד, דבקות מרבית.

האיחוד שלנו, ודאי שמתרחש מעל לאגו, שבלעדיו אנחנו לא יכולים להסתדר בעבודה הרוחנית. הוא מחובר אלינו מראש ומהווה בנו את מצבנו ההתחלתי, חלק ראשוני, קדמוני.

יוצא, שהאגו (1) זהו הלב ובתוכו נמצאת "נקודה שבלב" שאותה אני מכוון לחיבור ואיחוד. ברגע שאני עושה את זה, אני מתחיל לקבל בתוך החיבור והאיחוד שלנו (2) איזו הארה, הרגשה (3). יכול להיות שבהרגשת האיחוד הזאת עדיין אין הרגשת הבורא, אבל בעצם זוהי כבר הרגשה שלו.

לאחר שאנחנו השגנו את התכונה הזאת, אז האגו שוב מתחיל להתחבר אליה (1ב).

ואנחנו שוב מובילים אותו קדימה לאיחוד (2ב) ובסופו של דבר מקבלים את הדרגה הבאה, שהרבה יותר גבוהה מהקודמת. כך אנחנו מתקדמים.

מתוך שיעור על המאמר "מטה ונחש", 21.07.2013

ידיעות קודמות בנושא:
לעשות היפוך מעצמנו
קו אמצעי – הדרך הישרה אל הבורא
חיבור בכל 100%

לינק מקוצר למאמר: https://laitman.co.il/pHgK6

השאירו תגובה.

כתובת דוא"ל לא תוצגחובה למלא שדות מסומנים *

*

Pin It on Pinterest