מכונת קיטור

מיכאל לייטמן

תמונה חיה מאוד – מכונת קיטור, בימינו כבר אין כאלה… היא רועשת, השסתומים דופקים ומוציאים קיטור, הבוכנות נעות – וכל המכונה הרועשת הזאת, רק כדי לסובב גלגל. בזה מסתכמת ההמצאה הגאונית שעליה בנוי כל ההישג של האנושות – לסובב איזה גלגל, שאליו ניתן להתחבר ועל בסיס תנועה זו ליצור מכונית, ספינה, מטוס, טחנת רוח – כל מה שרוצים.

כל התעשייה שלנו בנויה על תנועה זו. רק בזמן האחרון עברנו למכשירים אלקטרוניים, המבוססים על תנועת אלקטרונים, ולא על חלקים מכאניים. אבל בתחילת התקופה התעשייתית הכול היה תלוי במכונות קיטור.

באותה מידה, שבה אתה נצמד לגלגל המסתובב ומחבר עצמך איתו על ידי רצועת ההילוכים, אתה יכול להתקדם. כלומר כל הבעיה שלנו היא להתחבר אליו ולהיאחז ברצועה! הרי הנשמה שלנו מקבלת הכול מהבורא – הזנה, התפתחות, שינויים במצבים. כתוצאה מכך, במידה שאנחנו נצליח לחבר עצמנו אליו, תלויה המהירות, שכל התהליך הזה יתרחש בנו.

בדומה לרכב עם תיבת הילוכים ידנית, שמצריך כל הזמן להחליף הילוכים ולקבוע באיזו דרגה אני רוצה להיות מחובר עם המנוע: בסיבובי מנוע נמוכים, יותר גבוהים ועוד יותר גבוהים. בצורה דומה אני מתחבר לבורא ב-125 מדרגות של העלייה הרוחנית, וכך אני כל הזמן קובע באיזו מהירות אני יכול להיאחז בו ולהיות יחד, באיחוד, בהשתוות תכונות יותר ויותר גדולה.

באופן כזה אני מחליף יותר ויותר גבוה את "תיבת ההילוכים" – עד להילוך ה-125… כך אנו משנים עצמנו והופכים ליותר קרובים למקור.

מתוך שיעור על איגרת של בעל הסולם לתלמידיו, 11.11.2009

רשומות קודמות בנושא:
אל הבורא – במדרגות הרצונות
כינור המנגן את נעימת הבורא
הצגת החיים והבמאי

לינק מקוצר למאמר: https://laitman.co.il/RNW0D

השאירו תגובה.

כתובת דוא"ל לא תוצגחובה למלא שדות מסומנים *

*

Pin It on Pinterest