דף הבית / כלכלה / כסף / מי שיש בידיו את הכוח ליצור כסף – שולט בעולם

מי שיש בידיו את הכוח ליצור כסף – שולט בעולם

דעתו של ק. קוויגלי, פרופסור להיסטוריה באוניברסיטת ג´ורג´טאון (מתוך ספרו "טרגדיה ותקווה"): "לכוחות הקפיטליזם הפיננסי יש מטרה – ליצור מערכת עולמית של שליטה פיננסית המרוכזת בידיים פרטיות, שמסוגלת לשלוט על המערכת הפוליטית של כל מדינה. הבנקים המרכזיים ברחבי העולם צריכים לשלוט על המערכת הזאת, לפעול בתיאום, באמצעות הסכמים סודיים שמושגים בכנסים ובוועידות סגורות. השליטה על כל הממשלות מקנה להם שליטה כמעט מוחלטת.

דעתו של ד. סטאמפ, לשעבר מנכ"ל הבנק המרכזי בבריטניה: "הרעיון של המערכת הבנקאית נוצר בהיעדר חוק. המערכת נולדה בחטא. הבנקאים יוצרים בקלות מספיק כסף כדי לקנות הכול.

אם נשלול מהם את הזכות הזאת, כל העושר שלהם ייעלם יחד איתם, והעולם יהפוך למקום נחמד לחיות בו. הרוע המחריד ביותר בעולם הוא הבנקאים עם השליטה שלהם בכסף".

דעתה של א. בראון (מתוך ספרה "Web of Debt"): "הזכות להדפסת כסף נגזלה מרשויות החוק. הפדרל ריזרב אינו ארגון ממלכתי אלא קרטל בנקים פרטי שנמצא בבעלותם של הבנקים הגדולים השותפים בו. כתוצאה מכך, הפדרל ריזרב שולט בעולם באמצעות הבנקים המרכזיים של אירופה, של בריטניה ושל יפן, ואינו מציית לאף אחד.

בארה"ב, מלבד מטבעות, הבנקים מדפיסים גם שטרות של הפדרל ריזרב. המטבעות והשטרות בארה"ב מהווים 3% מכמות הכסף הכללית. שאר הכסף נמצא בהלוואות אשראי ובמספרים במחשב.

הבנקים יוצרים כסף שקודם לכן לא היה קיים. כ-30% ממנו מיועד לצרכיהם האישיים: ספקולציות ופעולות חסרות תועלת אחרות.

חייבים להחזיר למדינה את הזכות ליצור כסף. להוריד את המיסים למינימום. כדי להגיע לצמיחה פרודוקטיבית ניתן ליצור כסף ללא אינפלציה. כך היו יכולים להיות חיי שפע יציבים. תעסוקה מלאה וצדק חברתי היו יכולים להיות אפשריים.

מסקנה: הכוח ליצור כסף, שמרוכז בידיים פרטיות, הוביל לכישלון. מצב זה גורם למיליוני אנשים לרדת מתחת לקו העוני, הורס מדינות שלמות ומאיים להשמיד את האנושות.

תנועות המפגינים ברחבי העולם צריכות לאמץ את המטרה הזאת כמטרה עיקרית כדי להשיג את הצדק החברתי שנשלל מהאנשים על ידי הבנקאים בעזרת הפוליטיקאים המושחתים".

התייחסותי: משום שתוכנית ההתפתחות שלנו היא להוביל את האנושות לאינטגרציה, לערבות הדדית, לאיחוד מעל כל ההבדלים, רק גילוי מערכת הקשר ההדדי בינינו יסביר לנו כיצד לתקן את המצב ויוביל אותנו לצריכה רציונלית ולאיזון. רק קיום חוקי הטבע של ההתפתחות שלנו יעזור לנו למנוע טעויות הרות אסון.

ידיעות קודמות בנושא:
התגלתה הרשת הקפיטליסטית שמנהלת את העולם
העולם מתפרק לאשכולות
פעולות המחאה נגד "הטרור הפיננסי" בארה"ב

לינק מקוצר למאמר: https://laitman.co.il/X4g1B

השאירו תגובה.

כתובת דוא"ל לא תוצגחובה למלא שדות מסומנים *

*

Pin It on Pinterest