דף הבית / קבלה לעם / התפתחות רוחנית / מינוס בבנק – האחוריים של הבורא

מינוס בבנק – האחוריים של הבורא

laitman_2009-02-17_1673_70.jpg

הסתר יחיד – זה ה"אחוריים של הבורא". זה קשר איתו, אבל קשר לא טוב. וכאן מסבכים את האדם מכל הצדדים: בעיות במשפחה, עם הילדים, עם האישה, עם בעל הבית בעבודה, עם חשבון הבנק, עם הבריאות. אבל הוא כל הזמן משייך את כל מה שמתרחש עמו לבורא ומבין, שהבורא פשוט משחק איתו באופן כזה.

אם הוא אינו שוכח שהכול בא מהבורא ולא מאבד את הקשר, זה כבר נקרא הסתר יחיד, האחוריים של הבורא.

בתוך ההסתר היחיד יכולות להיות דרגות שונות. זה תלוי במידה שבה אני מבין את הסיבה שלשמה הבורא עושה את כל זה. אולי הוא רוצה להעניש אותי על חטאי מהעבר… למרות שאנו יודעים, שאין עונש. ואולי אני מחליט, שבעבר הבורא עשה לי רק טוב, ובכלל אין לי שום חשבון עם העבר, והכול מכוון לעתיד בלבד. כלומר הבורא שולח לי ייסורים, כדי לעזור לי להתקדם בעתיד. הוא לוחץ עלי, כמו שאב ואם לוחצים על הילד, כי הם רוצים רק את טובתו.

כך אני מתחיל להצדיק את הבורא, על העבר או יותר נכון עבור העתיד. אבל יכול להיות שהבעיות כל כך גדולות, עד כי אני מתבלבל לחלוטין. אני מגיע לבנק, הביתה, לעבודה – ובכל מקום אני נתקל בכאלו קשיים, שאני שוכח על הבורא ונשאר אחד על אחד עם בעיותיי. אני מוצא לעצמי הצדקה בכך שעלי לסדר את חיי תחילה.

ובאמת, אתה חייב לעסוק בבעיות שלך – אבל, יחד עם זה לא לשכוח, שהן כולן באות מהבורא. וצריך לעשות את כל המוטל עליך בעולם הזה – אבל רק כדי שדרך כל הפעולות תשיג את גילוי הבורא.

על ידי כל המצבים האלה, בכל האמצעים האפשריים, הבורא מגלה לך את האחוריים שלו. והיחס הנכון למצב הוא לסדר את הבעיה בבנק, במשפחה, עם הבריאות, אבל רק כדי לגלות את פני הבורא, ולא לחשוב שהעיקר זה לבטל את הבעיה עצמה.

אם תדאגו לסידור חשבון הבנק, למשפחה ולבריאות בלבד, זה לא יעזור לכם – יבואו בעיות גדולות יותר. אבל אם תעשו כל זאת, רק למען גילוי הבורא, כלומר עם כוונות אחרות – אז הכול יסתדר. זהו הפטנט המוצלח ביותר לניהול טוב של חשבון הבנק שלכם…(בצחוק).

האחוריים של הבורא מתגלים לנו דרך כל המצבים כדי שניצור יחס נכון לבורא ונגלה את פניו, וגילוי זה יחזיק אותנו מעל לכל הבעיות.

מתוך שיעור על המאמר "הסתר וגילוי פנים של ה' יתברך", 17.12.2009

רשומות קודמות בנושא:
האני החדש והישן
צייר גדול, המצייר עולם

לינק מקוצר למאמר: https://laitman.co.il/QwJ1F

One comment

  1. אלמי שמתקשה להחזיק ראש בכל השיעורים, יש שיעורים מצויינים של הרב מהעבר. אני למשל התחלתי ללמוד מארכיון השיעורים את תלמוד עשר הספירות (תע"ס) שמתחיל ב-7/8/2007 ונגמר הרבה אח"כ .

השאירו תגובה.

כתובת דוא"ל לא תוצגחובה למלא שדות מסומנים *

*

Pin It on Pinterest