מטריצה חיה

סדר המדרגות לעולם לא משתנה, כי הוא הרי נובע מההוי"ה הראשונה, מד' בחינות דאור ישר. וכדי שאני אקבל את האור, הוא צריך לעבור דרך כל המדרגות (הפרצופים) שנמצאים ביני לבין האין-סוף.

לכן, אותה הרשת שבה אנחנו נמצאים, היא בלתי משתנה, כמו רשת קריסטלית. לא יכולים להופיע בה קשרים מסוג אחר ולחבר אותי בצורה אחרת, עם מישהו אחר. אבל במערכת הזאת כל הזמן קורים שינויים, כי אם אני רוצה לקבל מאיזשהו מקום, אני צריך להשתנות בהתאם אליו, להידמות אליו, ואז אני מגלה את הקשר איתו.

הקשרים כל הזמן משתנים כתוצאה מהשינויים במקבל. ולכן אני כל הזמן יוצר סוגים שונים של חיבורים. אבל הם נקבעים על ידי התכונות שלי, שכל הזמן מתחדשות כדי להיות תואמות למי שאני מתחבר איתו. כלומר, אינני קובע אילו שינויים יתבצעו, אלא עליי רק לדאוג איך לעלות יותר ויותר למעלה.

וככל שאני עולה בתוך התכונות שלי (ויש לי 613 רצונות, שבהם קורים כל מיני שינויים), אני משנה באופן אוטומטי את הקשר שלי, את היחס שלי כלפי האובייקטים הרוחניים האחרים, כלפי האנשים האחרים, הקבוצות השונות, וכלפי בניית הנשמה הכללית. לכן, בכל פעם מתגלה לי עולם חדש.

אבל העולם הזה תלוי בי, בהשוואה למערכת הקיימת והקבועה, שנמצאת לפניי בצורתה המושלמת והסופית.

לכן המקובלים מספרים לנו על מה שהם השיגו, כי כל אחד שעובר את תהליך התיקון הזה, מתקשר בכל פעם עם המערכת הזאת בצורה חדשה. כאילו שקיימת איזושהי מטריצה של קשר, רשת קריסטלית כזאת, שבה אתה כל הזמן מפעיל סוגי קשרים שונים. אבל כל אחד שמטפס במדרגות ועולה ממצב למצב, מגלה קשרים יותר ויותר רחבים, עמוקים ועשירים, גם מבחינה כמותית וגם מבחינה איכותית.

ובזכות השגת מערכת הקשרים הזאת, הוא משיג את מי שיצר אותה.

מתוך שיעור על מאמרו של בעל הסולם "פתיחה לחכמת הקבלה", 18.10.2011

ידיעות קודמות בנושא:
המטריצה של הנשמה
נשמה אחת לכולם
מטריצת האיחוד

לינק מקוצר למאמר: https://laitman.co.il/cvW9U

השאירו תגובה.

כתובת דוא"ל לא תוצגחובה למלא שדות מסומנים *

*

Pin It on Pinterest