דף הבית / כלכלה / כסף / מטבע אחיד – בעד או נגד?

מטבע אחיד – בעד או נגד?

photo_rav_gh70_291.jpg מתוך שיעור הקבלה היומי 14.4.09

שאלה: בזמן האחרון אפשר לשמוע יותר ויותר קולות הקוראים להכניס מטבע חדש אחיד בכל העולם. האם זה יעודד את האיחוד של כולם?

תשובה: אני יכול לומר רק דבר אחד, כל פעולה המתאימה לכולם היא מבורכת. לא יכולים להיות בכך שום ספקות, אפילו אם לצורך תחילת האיחוד משמשים מניעים אגואיסטיים, כפי שזה היה ביצירת השוק המשותף באירופה. הרי המניע לאיחוד של מדינות אלו היה אגואיסטי. הן פשוט פחדו זו מזו. עכשיו הן התאחדו יחד והחלו להיות בעלות כוח משותף, לקבל חוקים משותפים, לעסוק במסחר משותף ועוד.

איחוד הוא תמיד דבר טוב, אם הוא לא רודף אחר מטרה שהיא לגרום למישהו רע. כתוב: "כנוס רשעים רע להם ורע לעולם". אם האיחוד נוצר בשביל הישרדות של כל החברה – זה טוב. כל מדינה באירופה לא שווה הרבה בפני עצמה, אבל כולן ביחד זאת עוצמה. אנגליה, צרפת, גרמניה ואיטליה – ארבע מדינות אלו מהוות גרעין עיקרי, כוח, והשאר מצטרפות אליהן.

אם היה שלטון כלל עולמי, צבא משותף, זה היה טוב. אפילו נגד אותם הפיראטים שהחלו להופיע עכשיו באפריקה נחוץ צבא שאפשר היה לכוון אותו לשם ולעשות סדר. מטבע משותף, בנק משותף, הכל משותף – מה יכול להיות טוב יותר?

פוסטים קודמים בנושא:
מי יהיה חבר בחברה העתידית?
כל העולם משפחה אחת
פוסטים נוספים בקטגוריה: משבר עולמי, כסף

לינק מקוצר למאמר: https://laitman.co.il/CeBV4

One comment

  1. בודנסקי יבגני

    עם כל הכבוד לדיבורים של מטבעה אחת. דעתי לא רק שזה יפול ולא יצליח אלה האפך הדבר זה יותר יקצין העמדות האנטי. והסיבה היא מאוד פשוטה, תיסתכלו על הדולר עצמו ושם כתוב בה' אנחנו נבטח, וזה ברור האימפריה חושבת זהה' זה עגל הזהב, המפריד מיתחזק יותר וניזון דווקא מי קולות של איחוד, ומה שלמדתי בחיים ומי סיפרי קבלה אם אתה רוצה שהילד יעשה משהו נכון, אל תראה לו דרך האמת כי הוא יעשה אפוך, תראה לו דרך השקר ואולי הוא יבחר בחירה חופשית בדרך האמת, כמו שכתוב הכל ידועה מי ראש והרשות נתונה, וזה ניקרא הכרת הרע. למה לתת דרך לתיקון ליפני שהרעה עוד לא יגיעה לשיאו?

השאירו תגובה.

כתובת דוא"ל לא תוצגחובה למלא שדות מסומנים *

*

Pin It on Pinterest