מחשבה אחת

עלינו להחזיק במחשבה אחת: על החיבור בינינו. כי הרי אנחנו לומדים הכול מהטבע, בחכמת הקבלה אין שום דבר מלאכותי. מקובלים הם מדענים, פיזיקאים של העולם העליון, הם גילו את חוקיו ומסבירים לנו מה מתרחש איתנו. והם מספרים שבעולם הרוחני כולנו מחוברים יחד, לא בגופים הפיזיים אלא בקשרים פנימיים. ובעולם הגשמי הזה לכל אחד מאיתנו, מהקשר הזה, קיים רק ניצוץ קטן, רצון קטן לרוחניות. אך הרצון הזה לרוחניות ממוקם אצל כל אחד בתוך האגו, ולכן הוא נקרא "הנקודה שבלב", ואת כל צדדיה של הנקודה, מקיף לב אגואיסטי שחור, ולכן אינני מרגיש שהניצוץ שלי רוצה להתחבר עם הניצוץ שלך, עם שלו ועם שלו!

אם היינו יכולים לראות את זה בעולם הרוחני, במדרגה הרוחנית, אז היינו רואים שכל הניצוצות האלה שלנו מחוברים יחד והופכים לכלי/רצון אחד כללי ומשותף. במדרגה יותר גבוהה הניצוצות האלו מחוברים עוד יותר חזק, ולכן במקום אור הנפש ממלא אותה אור הרוח. ועוד למעלה, הם מחוברים עוד יותר, ולכן משׂיגים את אור הנשמה וכולי. כלומר, אין שום דבר חוץ מהחיבור של הניצוצות האלה, שכבר עכשיו קיימים בנו! לכן דווקא אליהם פונה חכמת הקבלה.

זה הדבר היחיד שעלינו לחשוב עליו, כיצד לחבר יחד את הרצונות שלנו לרוחניות. אם אנחנו נצליח אפילו במידה קטנה, אנחנו נשׂיג את הגילוי של הבורא לנבראים. רק תבינו, הבורחים ממצרים לא היו טובים יותר מאיתנו בשום דבר! זוהי בריחה מהאגואיזם, מפרעה, בחושך, כשלא רואים ולא יודעים שום דבר, יחד עם הנשים, הילדים, הזקנים והעבדים, מי לא היה שם.

זה בדיוק המצב שלנו. לכן, אין אדם שלא עבר את זה, וזה אפשרי לעשות. הכול תלוי רק במאמצים שלנו. כי הרי הפעולה החופשית היחידה שאנחנו מסוגלים לעשות זה להתפעל מהסביבה. אם אנחנו נרצה להיכלל בכולם ולקבל את השפעת הסביבה, שאני בעצמי אחראי עליה ורק אני יכול לעורר אותה, ולא הבורא ולא איזו תוכנית עליונה, אז זה הכול! "נעשה ונשמע"!

מתוך שיעור מס' 1 בכנס "קבלה לעם" העולמי, 09.11.2010

ידיעות קודמות בנושא:
החיים המשותפים של האור והרצון
אש קטנה או פיצוץ אטומי?

לינק מקוצר למאמר: https://laitman.co.il/6MyUD

2 comments

  1. כן,אבל גם אם אנו רוצים להיכלל מכולם,ולהיות מושפעים מהסביבה,ומעוררים את הסביבה הרוחנית,ונמצאים בה בלימוד,במחשבות,בלב ונפש,גם גם אז אנחנו תלויים נטו בכוח העליון!אדם מתאמץ להעלות את הנקודה שלו שרוצה רוחניות,לחבר אותה לכל שאר הנקודות שנמצאות באחרים,מבקש אור לתיקון היחס והקשר שלו לאחרים,והוא זקוק לנס!החומר שלנו הוא חומר של רצון לקבל,לאדם אין אפשרות לשנות אותו,אלא רק לזה שיצר את החומר הזה,הנוסחה אצלו.
    מתוך ייאוש…

  2. וכמובן שנעשה…!! ובאמונה שנשמע!!!

השאירו תגובה.

כתובת דוא"ל לא תוצגחובה למלא שדות מסומנים *

*

Pin It on Pinterest