מזון לנשמה

laitman_8378_70.jpg

שאלה: איני מצליח להתחבר עם החומר בזמן לימוד הזוהר. מה לעשות? כל כך ציפינו לרגע הנכסף , כשנגלה את ספר הזוהר, ועכשיו מרגישים אכזבה .

תשובתי: בעל הסולם כותב, שאין בחייו של אדם רגע יותר נפלא, מאשר הרגשת אכזבה מלאה ועמוקה מכל מה שעבר, מהמאמצים שלו, כשהוא רואה ששום דבר לא עזר לו ואין אמצעי להינצל ואין שום תקווה וכבר שום דבר לא מחכה לו מלפנים אם הכול ימשך כמקודם…

רק אז, ולא לפני כן, מופיעה בו ההרגשה של התקווה היחידה והדרישה. על מי נשאר לו לסמוך? רק על הבורא. ואז הוא זועק: "הצילו!" – ומגיעה העזרה.

לימוד הזוהר אינו לימוד רגיל. בלימוד הזוהר איני לומד ומקבל מיד ידע, שכר בו במקום, לפי העיקרון "יגעתי וקיבלתי". אלא בלימוד הזוהר פועל עיקרון אחר: "יגעתי ומצאתי!". אתם ככל הנראה קיוויתם, שתפתחו את ספר הזוהר, ומיד יתחילו להתגלות כל מיני ניסים. אבל מה יכול להתגלות מיד בהתחלה?!

המורה שלי, הרב"ש, תמיד הביא בעניין הזה את אותה הדוגמא: אדם שמפתם ברווז. הוא קנה ברווזון קטן והתחיל לדחוף מזון לתוך גרונו, הוא דחף ובדק האם הברווז השמין, אבל הברווז לא השמין. הוא דחף לגרונו עוד מזון, אבל הברווז לא השמין. אנשים חכמים אמרו לו: "אתה הרי צריך לחכות לפחות חודש או חודשיים, בכדי להרגיש משהו! בינתיים תמשיך לדחוף יותר מזון, עד שיגדל לברווז גדול ושמן".

בדיוק באותה הדרך גדל תינוק – כמה עלינו להשקיע, עד שהוא מתחיל לעמוד, ללכת, הופך לחזק. כך גם נראה שגדלה הנשמה שלנו, אם נעקוב אחרי התפתחותה. כשאני מסתכל על נשמתי, על הנקודה שבלב, ומצפה, שהיא תגדל , אני חייב להרגישה כמו את התינוק שבי, שרק החל להתפתח.

ויידרש זמן , עד שמהטיפה הזאת תגדל נשמה.

מתוך שיעור על ספר הזוהר , 31.12.2009

לינק מקוצר למאמר: https://laitman.co.il/OozQE

השאירו תגובה.

כתובת דוא"ל לא תוצגחובה למלא שדות מסומנים *

*

Pin It on Pinterest