דף הבית / קבלה לעם / ספר הזוהר / מורה דרך בשורשים רוחניים

מורה דרך בשורשים רוחניים

מיכאל לייטמן

שאלה: מחברי הזוהר כתבו את הספר הזה עבור הדור שלנו. אני נמצא בתחילת דרכי הרוחנית. מדוע הם, באופן כל כך דקדקני, מתארים מדרגות כל כך גבוהות? מה הטעם בהסברים האלה עבורי?

תשובתי: המדרגות והמצבים המתוארים בספר הזוהר, הם מצבים של עולם האצילות, יש להם יחס לכל מדרגה, אפילו לקטנה ביותר, שבה נמצא האדם, למרות שהוא קורא בספר ואינו מבין דבר.

אין זה חשוב מה אנחנו קוראים בספר הזוהר. האדם הפותח את הספר בפעם הראשונה, יכול לקרוא על המערכות של העולם העליון, הרחוקות ממנו. אך העיקר הוא שהרצון שלו מחבר אותו עם שורשו העליון. כי הרי חשוב לו מאד למשוך אליו משם אור, כדי שהאור הזה יעלה אותו למקורו. לכן בעל הסולם לא הסתפק בספר אחד בחכמת הקבלה, ספר שאותו היה יכול האדם לקרוא שוב ושוב, אלא כתב 2,000 עמודים של תלמוד עשר הספירות, כדי לבטא את כל השורשים העליונים הנחוצים לנו לעלייה. אך אין זה אומר שאני חייב לקרוא את כל הספרים!

בהיותו מקושר עם הטקסט, האדם מעורר על עצמו את השפעת השורשים העליונים שלו, לכן כדאי לקרוא את כל הטקסט, מבלי קשר להבנתו. כשאנחנו מכינים להוצאה את הספר "זוהר לעם", אנחנו מגישים לאדם את כל ספר הזוהר, וגם מנקים אותו מחלקי הטקסט הקשורים עם מחקרים והשוואות בין המקורות, מאחר וזה מעניין רק את החוקרים ולא את אלה המשתוקקים להידמות לבורא. אנחנו דואגים לכך שאנשים יכנסו לרוחניות, יגלו את האור העליון, יחושו מגע עם הבורא. לכן אנחנו מכינים את ספר הזוהר בגרסה מופשטת וקלה, המספיקה לכניסה לרוחניות.

מתוך שיעור על ספר הזוהר, 21.04.2010

ראה מאמרים קודמים בנושא:
הזוהר – מקור של אור אין סוף
סולם לעולם אין סוף
ספר הזוהר – המפתח לכניסה לעולם העליון

לינק מקוצר למאמר: https://laitman.co.il/tdxcD

השאירו תגובה.

כתובת דוא"ל לא תוצגחובה למלא שדות מסומנים *

*

Pin It on Pinterest