מולד הלבנה

מתוך מאמר של הרב"ש, "מולד הלבנה":

"לבנה נקרא מלכות, ונקראת חידוש הלבנה, היות שעניין מלכות שמיים, צריכים כל יום לקבל עול מחדש. ואינו מספיק הקבלה של אתמול, משום שכל פעם, אומר האר"י הקדוש, צריכים לעלות הניצוצים שנפלו לבי"ע, ולהעלותם לקדושה. נמצא, זה שהאדם מקבל כל פעם עול חדש, זה נקרא שכל פעם הוא לוקח חלק מפרודא ואיחוד דקדושה. וזה עניין שכל יום חוזרת מלכות לנקודה, שנקודה נקראת בזוהר הקדוש נקודה שחורה דלית בה לבנוניתה, היינו שאינה מאירה, שלבן נקרא שמאיר, שפירושו, שכל פעם צריכים לחדש אותה."

אם האדם ממש מתבטל בפני הקבוצה, מכבד אותה ומשׂביע את רצונה, בזה שרוצה לייצב בתוך הקשר בין החברים את תכונת ההשפעה והאהבה, אז במידת המאמצים שלו הוא רואה עד כמה הוא רחוק מהמצב הזה. ואם הוא מחזיק בהרגשת הגדלות של החיבור הזה כצורה רצויה, אז ההרחקה הזאת מביאה אותו לייאוש מאי היכולת שלו להגיע למטרה. אבל יחד עם זה, הוא מבין, עד כמה חשובה המטרה ומקבל כוח להשיג אותה.

בסופו של דבר, הוא נוכח לדעת באופן מוחלט באפיסת הכוחות שלו. ואין כאן חכם כבעל ניסיון, אי אפשר לדלג על הבירור הזה. רק על ידי ריבוי המעשים, הפעולות והעבודה שאותה מייעצים לנו המקובלים, אנחנו מגיעים למצב של ייאוש.

מצב של ייאוש מביא גם כן שמחה. כמו שכותב בעל הסולם, שאין רגע מאושר בחיי האדם אלא שמצא עצמו מיואש מכוחותיו עצמו. כי עכשיו הוא מוכן לצעקה מתוך עומק ליבו, לתפילה אמיתית. הוא מבקש כוח כדי להתבטל כלפי הקבוצה, כי בזה תלויה הכניסה שלו לעבודה הרוחנית.

ואז הוא מקבל את הכוח הזה שמאפשר לו לבטל את עצמו ולהידבק בקבוצה. זה נקרא, שהוא הפך את הנקודה השחורה שלו ללבנה. כך הוא מתקדם ומייד מקבל נקודה שחורה חדשה. וכך מהנקודות האלה, אחת אחרי השנייה, הוא בונה את עצמו, בזה שכל פעם הופך חושך לאור. כך נעשה חידוש הלבנה.

עד שבסופו של דבר, כל הכניסות והיציאות שכל הזמן באות לסירוגין בזו אחר זו, בונות בו מצב של קטנות. העובּר הרוחני מיוצב סופית ונולד, בזה שהופך לוולד. העובּר רק במלואו ביטל את עצמו. כל תרי"ג הרצונות שלו עוברים תיקון על ידי הביטול, והודות לזה הוא נעשה "לבן", מגיע ל"דרגת נפש" ונולד בעולם החדש.

לאחר הלידה הוא ממשיך לגדול. הרצון לקבל שלו גדל יותר ויותר ב"דרגת הרוח". שם האדם כבר חייב לדעת איך הוא מצטרף לפעולות הבורא, בזה שלוקח חלק מהעבודה של הבורא על עצמו כדי להתחיל לנהל את עצמו. זה קורה בדיוק באותם השלבים כפי שמתפתח העובּר בעולם הגשמי.

מתוך ההכנה לשיעור, 16.02.2014

ידיעות קודמות בנושא:
הלבנת הנקודה השחורה
אור הלבנה, הוא אור של הודיה
"קידוש הלבנה"

לינק מקוצר למאמר: https://laitman.co.il/mzhBu

השאירו תגובה.

כתובת דוא"ל לא תוצגחובה למלא שדות מסומנים *

*

Pin It on Pinterest